Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Projekt zakończony i co dalej? Każdy kto korzystał z wsparcia z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 musi pamiętać o obowiązku przechowywania dokumentów. To jeden z wymogów wynikających z korzystania z pomocy ze środków europejskich. Wszystkie dokumenty dotyczące projektów należy przechowywać do 5 marca 2022 roku.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2007-2013 został oficjalnie zamknięty 5 marca 2019 roku. Każdy beneficjent środków europejskich jest zobowiązany do przechowywania dokumentacji projektowej przez 3 lata od tego momentu.

Ze środków programu regionalnego zrealizowanych zostało 2,4 tysiące projektów. Europejskie wsparcie dla mazowieckich inwestycji przekroczyło 7 mld zł, a ich efekty widać niemal na każdym kroku. Co na przykład? Nowoczesny transport publiczny, komfortowe pociągi osobowe, czy lotnisko w Modlinie z którego co roku korzysta kilka milionów pasażerów. Unijne wsparcie pomogło w wyposażeniu szpitali w specjalistyczny sprzęt do diagnostyki i leczenia pacjentów, a także utworzeniu pierwszej w Polsce kliniki Budzik dla dzieci w śpiączce. Ze środków programu regionalnego zrealizowano szereg inwestycji edukacyjnych, kulturalnych, turystycznych, czy projektów wodno-kanalizacyjnych. Fundusze europejskie przeznaczone zostały również na wsparcie przedsiębiorstw oraz instytucji naukowych.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2023 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych