Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Projekt zakończony i co dalej? Każdy kto korzystał z wsparcia z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 musi pamiętać o obowiązku przechowywania dokumentów. To jeden z wymogów wynikających z korzystania z pomocy ze środków europejskich. Wszystkie dokumenty dotyczące projektów należy przechowywać do 5 marca 2022 roku.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2007-2013 został oficjalnie zamknięty 5 marca 2019 roku. Każdy beneficjent środków europejskich jest zobowiązany do przechowywania dokumentacji projektowej przez 3 lata od tego momentu.

Ze środków programu regionalnego zrealizowanych zostało 2,4 tysiące projektów. Europejskie wsparcie dla mazowieckich inwestycji przekroczyło 7 mld zł, a ich efekty widać niemal na każdym kroku. Co na przykład? Nowoczesny transport publiczny, komfortowe pociągi osobowe, czy lotnisko w Modlinie z którego co roku korzysta kilka milionów pasażerów. Unijne wsparcie pomogło w wyposażeniu szpitali w specjalistyczny sprzęt do diagnostyki i leczenia pacjentów, a także utworzeniu pierwszej w Polsce kliniki Budzik dla dzieci w śpiączce. Ze środków programu regionalnego zrealizowano szereg inwestycji edukacyjnych, kulturalnych, turystycznych, czy projektów wodno-kanalizacyjnych. Fundusze europejskie przeznaczone zostały również na wsparcie przedsiębiorstw oraz instytucji naukowych.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś