Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o przeznaczeniu prawie 80 mln zł z Unii Europejskiej na wsparcie zwrotne mikro, małych i średnich przedsiębiorców z województwa mazowieckiego zagrożonych lub dotkniętych negatywnymi skutkami pandemii COVID-19.

Już w lipcu br, przedsiębiorcy będą mogli uzyskać Mazowiecką Pożyczkę Płynnościową, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Pożyczka umożliwi sfinansowanie wydatków związanych z utrzymaniem bieżącej działalności firmy i zapewnieniem jej płynności finansowej (m.in. wynagrodzenia pracowników, pokrycie zobowiązań publiczno-prywatnych, pokrycie zobowiązań handlowych, zaległych faktur, pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury, zakup towarów, itp.).

  • Maksymalna kwota pożyczki – 500 tys. zł,
  • Okres spłaty pożyczek – do 60 miesięcy,
  • brak opłat i prowizji.

Dodatkowo, w związku z wystąpieniem epidemii COVID-19 istnieje możliwość:

  • obniżenia oprocentowania pożyczek poniżej obowiązującego poziomu,
  • zastosowania karencji w spłacie raty kapitałowych – do 12 m-cy z możliwością wydłużenia okresu spłaty, albo
  • zastosowania wakacji kredytowych w trakcie obsługi finansowania (raty kapitałowe i odsetkowe) – do 4 m-cy z możliwością wydłużenia okresu spłaty.

 

Środki te znajdują się w dyspozycji Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach obowiązującej Umowy o finansowaniu, podpisanej z Województwem Mazowieckim.  Szczegółowe informacje będą udostępnione na stronach internetowych:

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś