Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Jesteś przedsiębiorcą i myślisz o wprowadzeniu nowego produktu do swojej oferty? Postaraj się o bon na innowacje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. To fundusze unijne na opracowanie innowacji produktowej lub procesowej we współpracy z naukowcami. Konkurs organizuje Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

 

Zdolność do oferowania coraz lepszych produktów i usług klientom to szansa na większe zyski firmy. Dlatego fundusze z programu regionalnego inwestowane są w projekty badawczo-rozwojowe i nawiązywanie współpracy z sektorem naukowym. Właśnie trwa konkurs o bony na innowacje.

Mazowieccy przedsiębiorcy pozyskali już ponad pół miliarda złotych z programu regionalnego. Fundusz unijne inwestują w projekty badawczo-rozwojowe, specjalistyczne doradztwo, czy udział w zagranicznych targach. Teraz trwa konkurs o bon na innowacje, czyli fundusze na opracowanie przez jednostkę naukową nowego lub ulepszonego produktu czy usługi. Pula konkursu to 20,9 mln zł – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Na co dofinansowanie?

Przedsiębiorcy mogą liczyć nawet na 200 tys. zł dofinansowania na zakup usługi opracowania nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, usługi, technologii produkcji, przygotowanie prototypu doświadczalnego, zmian procesowych lub nowego projektu wzorniczego. W zależności od potrzeb mogą to być badania przemysłowe lub prace rozwojowe. Dofinansowanie może objąć m.in. analizy przedwdrożeniowe, dostosowanie technologiczne nowych lub ulepszonych rozwiązań, opracowanie projektu wzorniczego dotyczącego opracowania cech technicznych, użytkowych i estetycznych produktu przed wprowadzeniem go na rynek.

Dla kogo dofinansowanie?

Konkurs skierowany jest do mikro, małych i średnich firm. O dofinansowanie mogą starać się również przedsiębiorstwa powstałe z udziałem pracowników naukowych uczelni, instytutów badawczych czy instytutów Polskiej Akademii Nauk powiązane z organizacją macierzystą (spin-off) albo samodzielne (spin-out).

O czym trzeba wiedzieć?

Na dofinansowanie mają szansę wyłącznie działania z obszarów inteligentnej specjalizacji Mazowsza, czyli wysokiej jakości życia, bezpiecznej żywności, inteligentnych systemów zarządzania lub nowoczesnych usług dla biznesu. Przedsiębiorcy mogą zlecić wykonanie prac uczelniom publicznym, państwowym instytutom badawczym, czy instytutom Polskiej Akademii Nauk. Na realizację projektu będzie 12 miesięcy od podpisania umowy o dofinansowanie.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu z Działania 1.2 Działalność badawczo – rozwojowa przedsiębiorstw, typ projektów Bon na innowacje. Konkurs ma charakter otwarty, a więc wnioski przyjmowane są na bieżąco.

 

 

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś