Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Godziny spędzane przed komputerem sprawiają, że coraz więcej  dzieci boryka się z otyłością lub chorobami kręgosłupa. Problem jest ważny, dlatego fundusze unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 zainwestowane zostaną w programy profilaktyki i przeciwdziałania tym chorobom u uczniów szkół podstawowych. O fundusze mogą ubiegać się podmioty wykonujące działalność leczniczą i z nimi współpracujące. Mają na to czas od 30 listopada do 12 grudnia. Pula środków wyniesie ponad 13 mln zł.

Fundusze unijne wspierają wdrażanie programów zdrowotnych skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Mazowsza. Są to działania dotyczące profilaktyki cukrzycy, wad słuchu, wad wzroku, otyłości i chorób kręgosłupa, czy też rehabilitacji dzieci i młodzieży z porażeniem mózgowym. Od końca listopada do 12 grudnia odbędzie się konkurs o dofinansowanie programów z zakresu przeciwdziałania otyłości i chorobom kręgosłupa u uczniów klas I-VI szkół podstawowych.

Szukamy kompleksowych projektów, które obejmują zarówno działania terapeutyczne, jak i edukacyjne skierowane do uczniów szkół podstawowych, ale też nauczycieli, pracowników ośrodków pomocy społecznych, czy powiatowych centrów pomocy rodzinie – powiedziała Elżbieta Szymanik Zastępca Dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

Dla kogo i na co dofinansowanie?

O dofinansowanie mogą ubiegać się podmioty wykonujące działalność leczniczą (np. przedsiębiorcy, samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, instytuty badawcze, fundacje i stowarzyszenia) lub inne podmioty we współpracy z nimi. Na początku muszą zdecydować, czy program będzie dotyczył chorób kręgosłupa i otyłości, czy tylko jednego z tych obszarów. Niezależnie od decyzji konieczne jest zaplanowanie działań edukacyjnych i terapeutycznych. Część terapeutyczna obejmie badania lekarskie, zajęcia ruchowe, a w przypadku problemów z otyłością  również indywidualne porady dietetyczne. Uczniowie skorzystają z pomocy przez okres od 3 do 9 miesięcy. Dofinansowanie projektu wyniesie do 93 procent kosztów walifikowalnych.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu z Działania 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej, Poddziałania 9.2.2 Zwiększenie dostępności usług zdrowotnych.

Gdzie szukać informacji?

Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji, sektora naukowego i organizacji pozarządowych. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś