Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Usprawnianie komunikacji urzędowej, pisanie prostym i zrozumiałym dla odbiorcy językiem to cel inicjatywy „Prosto i kropka”. W prostym języku chodzi o to, aby pisać prosto, ale jednocześnie kompetentnie. W Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych od lat upraszczamy język pisząc o Funduszach Europejskich.

 

Obrazek przedstawia: biznesmen myślący o wyjściu ze złożonego labiryntu z czerwoną strzałką przecinającą wizerunek labiryntu.

 

 

Prosty język pomaga zrozumieć tekst i powoduje, że więcej osób czyta daną publikację, artykuł czy informację prasową. Pisząc zrozumiale o Funduszach Europejskich zachęcamy odbiorcę do poznawania tej tematyki.

Liderze! Masz tę moc!

W każdej chwili można zacząć upraszczać teksty urzędowe, nie tylko te o Funduszach Europejskich! Najtrudniejszy jest pierwszy krok! Ale nikt tu niczego nie traci, a możemy tylko zyskać, np. oszczędzić czas naszego odbiorcy i usprawnić komunikację!

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem kwartalnego newslettera “Prosto i kropka”. Z lektury dowiemy się m.in. co nas blokuje, aby pisać prostym językiem w urzędzie, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Prostego Języka, a także przeczytamy informację o cyklu szkoleń dla nowych liderów prostego języka systemu Funduszy Europejskich.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie:

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/media/103806/Nr_10_Prosto_i_kropka.pdf

Fundusze Europejskie dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

 Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś