Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Ministerstwo Funduszy  i Polityki  Regionalnej wciąż pracuje nad zasadami aplikowania o środki z Funduszy Europejskich w perspektywie finansowej na lata 2021-2027. Jednym z takich działań jest zbadanie mazowieckiego rynku w obszarze efektywności energetycznej. W tym celu przygotowana została ankieta, skierowana do samorządów, która przybliży ile jednostek samorządu terytorialnego w naszym województwie jest zainteresowanych projektami z zakresu efektywności energetycznej oraz OZE. Zachęcamy do wypełnienia ankiety, bo to realny wpływ na rozwój naszego regionu.

 

Ankieta zawiera kilka prostych pytań i wypełnienie jej zajmie nie więcej niż 15 minut.  Znajduje się na stronie internetowej pod adresem:

https://www.webankieta.pl/ankieta/808508/projekty-z-zakresu-efektywnosci-energetycznej-i-oze-dla-wojewodztwa-mazowieckiego.html

Pomocny głos

Gorąco zachęcamy wszystkie samorządy do przekazania swojego stanowiska. Dane zebrane w ramach badania, w tym dane dotyczące liczby respondentów są niezbędne do właściwej realizacji procesu przygotowania zasad dotyczących aplikowania o środki z FE (w przypadku projektów hybrydowych), które będą maksymalnie odpowiadały potrzebom mieszkańców. Prosimy o wypełnienie ankiety do 10 października 2022 roku.

Celem badania rynku jest zdiagnozowanie, ile jednostek samorządu terytorialnego na Mazowszu jest zainteresowanych projektami z zakresu efektywności energetycznej oraz OZE w perspektywie finansowej na lata 2021-2027.

Obecnie przygotowywane są zasady dotyczące aplikowania o środki z Funduszy Europejskich w  perspektywie finansowej na lata 2021-2027, w której projekty partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) będą mogły otrzymać dofinansowanie z Funduszy Europejskich (FE) na preferencyjnych zasadach.

Zgodnie z  podpisanym w dniu 14 września 2022 r. Kontraktem Programowym dla Województwa Mazowieckiego na rzecz realizacji Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, projekty hybrydowe realizowane w formule PPP będą mogły dotyczyć:

  • poprawy efektywności energetycznej budynków publicznych i mieszkalnych,
  • kontroli jakości powietrza,
  • wsparcia mazowieckich gmin w realizacji programu ochrony powietrza dla stref w województwie mazowieckim,
  • kompleksowego monitoringu energii,
  • budowa i rozbudowa instalacji/jednostek wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych wraz z infrastrukturą powiązaną.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś