Nasze serwisy
Fundusze Europejskie to realne działania i zmiany w regionach Mazowsza. Na dowód tego informujemy, że projekt zrealizowany przez miasto Sochaczew dotyczący zagospodarowania terenów nad rzeką Bzurą został wyróżniony i ma szansę wygrać w prestiżowym konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. Zachęcamy do głosowania, które potrwa do 28 września 2022 roku.
Modernizacja w Sochaczewie
Swój głos na projekt Sochaczewa można oddać klikając na poniższy link do 28 września:
Gala Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród 26 edycji ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w. nastąpi 28 września na Zamku Królewskim w Warszawie. Nominowany projekt został zrealizowany przy wsparciu funduszy europejskich.
Mieszkańcy Sochaczewa oraz turyści doceniają efekty zrealizowanego projektu. Fundusze europejskie pomogły przebudować ul. Podzamcze na odcinku od skrzyżowania z ul. Traugutta do brzegu rzeki. Powstały ścieżki rowerowe i bulwary. To idealne miejsce do wycieczek rowerowych i rekreacji. Dodatkowo mury Zamku Książąt Mazowieckich zostały zrewitalizowane i zapraszają turystów do poznania historii tego miejsca.
Beneficjent przeprowadził także termomodernizację Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Stary budynek przystani kajakowej został wyremontowany i znajduje się tam kawiarnia.
Miejsce odpoczynku dla mieszkańców regionu
Fundusze europejskie miały ogromny wpływ na ożywienie terenów nad rzeką Bzurą w Sochaczewie. Miejsce obecnie jest wizytówką miasta i tętni życiem. Mieszkańcom do aktywnego wypoczynku służy m.in. plaża z wypożyczalnią kajaków, bulwary spacerowe prowadzące od ruin zamku do kawiarni, zadaszone altany na terenie bulwarów, miejsca do łowienia ryb i spotkań z bliskimi. W II etapie inwestycji odrestaurowany został amfiteatr znajdujący się na terenie Parku Podzamcze. Budynek zachwyca nowoczesną architekturą, jest zintegrowany ze sceną plenerową, a także dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Cały teren jest zagospodarowany i oświetlony, a zainstalowany monitoring daje poczucie bezpieczeństwa osobom przebywającym na terenie amfiteatru. Projekt udało się zrealizować w partnerstwie z Gminą Teresin i Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina w Warszawie. Obiektem zarządza Sochaczewskie Centrum Kultury. Chcemy podkreślić, że Unia Europejska to konsekwencja w działaniu, to troska o ludzi, o ich bezpieczeństwo, zdrowie i przyszłość.
Teren nad Bzurą po rewitalizacji stał się bardzo popularnym miejscem wypoczynku. Wybudowany amfiteatr stał się miejscem spotkań, rozwoju lokalnej przedsiębiorczości oraz turystyki. Ciekawa oferta kulturalna zachęca do udziału w wielu wydarzeniach organizowanych przez miasto Sochaczew.