Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Fundusze Europejskie to realne działania i zmiany w regionach Mazowsza. Na dowód tego informujemy, że projekt zrealizowany przez miasto Sochaczew dotyczący zagospodarowania terenów nad rzeką Bzurą został wyróżniony i ma szansę wygrać w prestiżowym konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w.  Zachęcamy do głosowania, które potrwa do 28 września 2022 roku.

Modernizacja w Sochaczewie

Swój głos na projekt Sochaczewa można oddać klikając na poniższy link do 28 września:

https://www.modernizacjaroku.org.pl/index.php/pl/edition/2837/object/2868/sochaczew-od-nowa-amfiteatr-wraz-z-zagospodarowaniem-terenow-nad-bzura

Gala Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród 26 edycji ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w. nastąpi 28 września na Zamku Królewskim w Warszawie. Nominowany projekt został zrealizowany przy wsparciu funduszy europejskich.

Mieszkańcy Sochaczewa oraz turyści doceniają efekty zrealizowanego projektu. Fundusze europejskie pomogły przebudować ul. Podzamcze na odcinku od skrzyżowania z ul. Traugutta do brzegu rzeki. Powstały ścieżki rowerowe i bulwary. To idealne miejsce do wycieczek rowerowych i rekreacji. Dodatkowo mury Zamku Książąt Mazowieckich zostały zrewitalizowane i zapraszają turystów do poznania historii tego miejsca.

Beneficjent przeprowadził także termomodernizację Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Stary budynek przystani kajakowej został wyremontowany i znajduje się tam kawiarnia.

Miejsce odpoczynku dla mieszkańców regionu

Fundusze europejskie miały ogromny wpływ na ożywienie terenów nad rzeką Bzurą w Sochaczewie. Miejsce obecnie jest wizytówką miasta i tętni życiem. Mieszkańcom do aktywnego wypoczynku służy m.in. plaża z wypożyczalnią kajaków, bulwary spacerowe prowadzące od ruin zamku do kawiarni, zadaszone altany na terenie bulwarów, miejsca do łowienia ryb i spotkań z bliskimi. W II etapie inwestycji odrestaurowany został amfiteatr znajdujący się na terenie Parku Podzamcze. Budynek zachwyca nowoczesną architekturą, jest zintegrowany ze sceną plenerową, a także dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Cały teren jest zagospodarowany i oświetlony, a zainstalowany monitoring daje poczucie bezpieczeństwa osobom przebywającym na terenie amfiteatru. Projekt udało się zrealizować w partnerstwie z Gminą Teresin i Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina w Warszawie. Obiektem zarządza Sochaczewskie Centrum Kultury. Chcemy podkreślić, że Unia Europejska to konsekwencja w działaniu, to troska o ludzi, o ich bezpieczeństwo, zdrowie i przyszłość.

Teren nad Bzurą po rewitalizacji stał się bardzo popularnym miejscem wypoczynku. Wybudowany amfiteatr stał się miejscem spotkań, rozwoju lokalnej przedsiębiorczości oraz turystyki. Ciekawa oferta kulturalna zachęca do udziału w wielu wydarzeniach organizowanych przez miasto Sochaczew.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś