Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych zachęca samorządy gminne do udziału w programie „Ja w Internecie”. Trzeci nabór wniosków trwa do 19 grudnia 2018 r., a wysokość dotacji może wynieść nawet 150 tys. zł. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

 

Konkurs ogłosiła Fundacja Legalna Kultura w ramach Działania 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Celem realizowanych projektów będzie wzmocnienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego.

Będzie to możliwe poprzez organizację bezpłatnych szkoleń. Zdobyta wiedza oraz narzędzia, rozwiną kompetencje uczestników, niezbędne do sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania w świecie cyfrowym.

Zakres szkoleń będzie dotyczył umiejętności pozyskiwania informacji, komunikacji, rozwiązywania problemów, obsługi oprogramowania, korzystania z usług i e-usług publicznych. Dodatkowo, mieszkańcy Mazowsza pozyskają wiedzę w obszarach:

  • Rodzic w Internecie,
  • Mój biznes w sieci,
  • Moje finanse i transakcje w sieci,
  • Działanie w sieciach społecznościowych,
  • Tworzę własną stronę internetową (blog),
  • Rolnik w sieci,
  • Kultura w sieci.

Dla kogo wsparcie?

O unijne granty ubiegać się mogą gminy, niezależnie od wielkości, występujące samodzielnie lub w partnerstwie z organizacją pozarządową. Gmina może otrzymać środki w wysokości od 15 do 150 tysięcy zł na przeprowadzenie szkoleń, zakup sprzętu komputerowego, a także na dostosowanie sal szkoleniowych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dofinansowanie wynosi 100%, także gminy nie mają obowiązku wniesienia wkładu własnego.

 Szczegółowe informacje na temat programu dostępne są na stronie internetowej programu: https://jawinternecie.edu.pl/mazowieckie/

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś