Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Rejestracja na wizytę u lekarza, elektroniczny dostęp do dokumentacji medycznej czy też wyników badań diagnostycznych to tylko niektóre z usług, jakie zostaną wdrożone w warszawskim Szpitalu Specjalistycznym „INFLANCKA” dzięki unijnemu wsparciu. Zarząd województwa mazowieckiego zdecydował o przyznaniu blisko 4 mln zł unijnego dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020 na realizację projektu dotyczącego e-zdrowia. Dziś umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz dyrektor szpitala Krzysztof Jerzy Romanowski.

– Informatyzacja placówek zdrowia to nie tylko skomplikowany, ale przede wszystkim bardzo kosztowny proces. Dlatego bardzo się cieszę, że możemy ze środków unijnych wesprzeć tego typu inwestycje – powiedział wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Szpitale coraz chętniej inwestują w e-usługi. Powód jest prosty – rozwiązania informatyczne poprawiają jakość i efektywność obsługi medycznej. Dostęp do nowych technologii ułatwia pacjentom kontakt z placówką oraz zapewni lepszą komunikację z lekarzami. Inwestycje tego typu są jednak bardzo kosztowne, dlatego dużym wsparciem są środki unijne. To właśnie dzięki nim w Szpitalu Specjalistycznym „INFLANCKA” im. Krysi Niżyńskiej „Zakurzonej” w Warszawie zajdą zmiany i już od drugiej połowy 2017 roku pacjenci i personel medyczny skorzystają z szerokiego zakresu e-usług.

– Łatwiejszy dostęp do dokumentacji czy też świadczeń medycznych to ważna sprawa, zwłaszcza dla przyszłych mam. Wprowadzenie e-usług umożliwi bowiem nie tylko szybkie umawianie wizyt lekarskich, ale też skuteczniejszą diagnostykę – dodała członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

W sumie udostępnionych zostanie tego typu 15 usług. Możliwa będzie m.in.: rejestracja on-line na wizytę u lekarza, elektroniczny dostęp do dokumentacji medycznej i wyników badań diagnostycznych. Nowe rozwiązania będą także skierowane do przyszłych rodziców uczestniczących w zajęciach szkoły rodzenia. Z efektów projektu skorzystają nie tylko pacjenci szpitala i personel, ale także partnerzy projektu, np. Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sierpcu, SP ZOZ „MEDITRANS OSTROŁĘKA” Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Ostrołęce, „GĄS-MED” Spółka z o.o. oraz Praktyka Lekarska im. prof. Tadeusza Gałamona w Nieporęcie. Partnerzy projektu będą mogli samodzielnie dokonywać e-rejestracji pacjenta do szpitala „Inflancka” np. do poradni specjalistycznej, na badania diagnostyczne czy badania obrazkowe

– Realizacja tego projektu pozwoli nam zapewnić naszym pacjentkom taki standard usług, jaki w tej chwili gwarantują prywatne kliniki. Pacjentki zyskają dostęp do m.in. swojej dokumentacji medycznej czy wyników badań online. To jest zdecydowanie spore ułatwianie –  podkreślił dyrektor szpitala Krzysztof Romanowski.

W ramach projektu przewidywany jest zakup niezbędnego sprzętu i oprogramowania. Rozbudowany zostanie system Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Dodatkowo w szpitalu powstanie system do zarządzania i archiwizowania cyfrowej dokumentacji obrazkowej. Poza tym zaplanowano uruchomienie aplikacji mobilnych dla pacjentów szpitala, personelu i partnerów projektu. W ten sposób dostęp do e-usług możliwy będzie w dowolnym czasie i miejscu. Osoby zainteresowane nowinkami z życia szpitala i bieżącymi informacjami będą mogły korzystać z e-Portalu wiedzy i e-Informatora.

Tytuł projektu: e-Zdrowie „INFLANCKA” – wdrożenie rozwiązań informatycznych mających na celu udostępnienie przyjaznych pacjentowi usług online z zakresu e-zdrowia w Szpitalu Specjalistycznym „INFLANCKA”

Beneficjent: Szpital Specjalistyczny „INFLANCKA” im. Krysi Niżyńskiej „Zakurzonej” w Warszawie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Całkowita wartość projektu: 4 980 430,80 zł

Kwota dofinansowania: 3 983 360,64 zł

Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś