Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki funduszom europejskim wyremontowanych zostanie aż pięć placówek edukacyjno-kulturalnych. Termomodernizacja poprawi funkcjonalność i stan techniczny budynków. Realizowany projekt będzie miał również pozytywny wpływ na ochronę środowiska zwiększając efektywność energetyczną budynków. Skorzystają więc przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele, pracownicy i wszyscy mieszkańcy gminy Pniewy. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego, inwestycja otrzyma blisko 2,2 mln zł dofinansowania z programu regionalnego na lata 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz sekretarz gminy Pniewy Maciej Michalski. W spotkaniu uczestniczyli radni województwa mazowieckiego Mirosław Adam Orliński oraz Leszek Przybytniak.

Realizacja inwestycji będzie miała wpływ na życie mieszkańców gminy Płudy. Większy komfort nauki i pracy, ciepłe i odnowione wnętrza to tylko niektóre z nich. Kompleksowa termomodernizacja przełoży się także na poprawę jakości powietrza w regionie poprzez redukcję pyłów PM oraz CO2. Co ważne, w budynkach zmniejszy się zużycie energii, a straty ciepła zostaną ograniczone.

Projekt będzie polegał na przeprowadzeniu kompleksowej termomodernizacji pięciu budynków użyteczności publicznej w Gminie Pniewy. Będzie to Szkoła Podstawowa w Karolewie, Szkoła Podstawowa w Kruszewie, Dom Nauczyciela w Karolewie, Dom Nauczyciela wraz z punktem przedszkolnym i salą gimnastyczną w Jeziorze, a także budynek spotkań i integracji społecznej mieszkańców w Michrowie (biblioteka). Zaplanowane prace we wszystkich placówkach to m.in. docieplenie ścian zewnętrznych oraz stropów, wymiana okien i drzwi, wymiana oświetlenia na energooszczędne. Ważnym zakresem inwestycji będzie modernizacja centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Efektem ekologicznym natomiast będzie  montaż instalacji fotowoltaicznej w czterech lokalizacjach.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Pniewy

Beneficjent: Gmina Pniewy

Całkowita wartość projektu: 4 715 515,41 zł

Kwota dofinansowania: 2 190 256,29 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

 

Uroczyste podpisanie umowy z programu regionalnego dla Mazowsza 2014-2020. Dofinansowanie z Unii Europejskiej otrzymała gmina Pniewy. Tak Fundusze Europejskie wspierają nasz region.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś