Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Nauka kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy, indywidualne podejście do ucznia, szczególnie ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi, doposażenie trzech szkół podstawowych w nowoczesny sprzęt to główne cele projektu, który otrzymał blisko 1 milion zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz z budżetu państwa. Dziś w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych umowę w tej sprawie podpisała zastępca dyrektora Elżbieta Szymanik, burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan oraz skarbnik gminy Bożena Wielgolaska.

Projekt jest realizowany w Szkole Podstawowej nr 5 w Wołominie oraz w Szkołach Podstawowych w Starych Grabiach i w Ossowie. Ze wsparcia skorzysta 226 uczniów, którzy na zajęciach dodatkowych będą rozwijać kompetencje kluczowe, które w przyszłości ułatwią znalezienie pracy. Priorytetem będzie nauka przedmiotów przyrodniczo-matematycznych oraz nauka matematyki metodą eksperymentu.

W szkołach prowadzone będą również zajęcia, na których uczniowie nauczą się kreatywności, innowacyjności, przedsiębiorczości, a także pracy w zespole i rozwiązywania problemów. W projekcie przewidziany jest udział uczniów z niepełnosprawnościami oraz uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dla nich zorganizowane będą zajęcia logopedyczne, zajęcia terapii sensorycznej oraz socjoterapeutyczne. Szkoły biorące udział w projekcie zorganizują dla uczniów koła tematyczne, np. językowe, komputerowe, matematyczne, chemiczne. Ważne są też kompetencje cyfrowe, dlatego młodzież będzie chodziła na zajęcia z informatyki.

W ramach projektu wsparcie otrzyma 26 nauczycieli, którzy będą doskonalić swoje umiejętności i kompetencje np. z zakresu przekazywania wiedzy w innowacyjny sposób, kreatywności w nauczaniu młodzieży,  wykorzystania grafiki komputerowej w nauczaniu czy umiejętności pracy z uczniem zdolnym.

Wszystkie szkoły zostaną doposażone w najnowsze pomoce dydaktyczne, narzędzia technologiczno-informacyjne, programy logopedyczne a dla szkoły w Wołominie wnioskodawca kupi kabinę do terapii sensorycznej z 12 elementami.

 

Tytuł projektu: Akademia wiedzy – rozwój edukacji cyfrowej w gminie Wołomin

Beneficjent: Gmina Wołomin

Całkowita wartość projektu: 994 805,00 zł

Kwota dofinansowania: 945 064,74 zł

Działanie 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2021 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych