Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Nauka kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy, indywidualne podejście do ucznia, szczególnie ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi, doposażenie trzech szkół podstawowych w nowoczesny sprzęt to główne cele projektu, który otrzymał blisko 1 milion zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz z budżetu państwa. Dziś w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych umowę w tej sprawie podpisała zastępca dyrektora Elżbieta Szymanik, burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan oraz skarbnik gminy Bożena Wielgolaska.

Projekt jest realizowany w Szkole Podstawowej nr 5 w Wołominie oraz w Szkołach Podstawowych w Starych Grabiach i w Ossowie. Ze wsparcia skorzysta 226 uczniów, którzy na zajęciach dodatkowych będą rozwijać kompetencje kluczowe, które w przyszłości ułatwią znalezienie pracy. Priorytetem będzie nauka przedmiotów przyrodniczo-matematycznych oraz nauka matematyki metodą eksperymentu.

W szkołach prowadzone będą również zajęcia, na których uczniowie nauczą się kreatywności, innowacyjności, przedsiębiorczości, a także pracy w zespole i rozwiązywania problemów. W projekcie przewidziany jest udział uczniów z niepełnosprawnościami oraz uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dla nich zorganizowane będą zajęcia logopedyczne, zajęcia terapii sensorycznej oraz socjoterapeutyczne. Szkoły biorące udział w projekcie zorganizują dla uczniów koła tematyczne, np. językowe, komputerowe, matematyczne, chemiczne. Ważne są też kompetencje cyfrowe, dlatego młodzież będzie chodziła na zajęcia z informatyki.

W ramach projektu wsparcie otrzyma 26 nauczycieli, którzy będą doskonalić swoje umiejętności i kompetencje np. z zakresu przekazywania wiedzy w innowacyjny sposób, kreatywności w nauczaniu młodzieży,  wykorzystania grafiki komputerowej w nauczaniu czy umiejętności pracy z uczniem zdolnym.

Wszystkie szkoły zostaną doposażone w najnowsze pomoce dydaktyczne, narzędzia technologiczno-informacyjne, programy logopedyczne a dla szkoły w Wołominie wnioskodawca kupi kabinę do terapii sensorycznej z 12 elementami.

 

Tytuł projektu: Akademia wiedzy – rozwój edukacji cyfrowej w gminie Wołomin

Beneficjent: Gmina Wołomin

Całkowita wartość projektu: 994 805,00 zł

Kwota dofinansowania: 945 064,74 zł

Działanie 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych