Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Unia Europejska rozwija Mazowsze już od prawie 18 lat. Co do tej pory udało się osiągnąć? Jakie możliwości przyniesie perspektywa unijna na lata 2021-2027? O tym rozmawiali eksperci 11. Forum Rozwoju Mazowsza. Zapraszamy do obejrzenia wystąpień otwierających wydarzenie oraz debaty  „Europejskie Mazowsze – potrzeby i wyzwania u progu kolejnej perspektywy unijnej”. Forum odbyło się pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Europejskiego Komitetu Regionów oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Wydarzenie zorganizowała Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

Eksperci, logotypy patronów honorowych wydarzenia oraz hasło #eFEktUE Europejskie Mazowsze - potrzeby i wyzwania u progu kolejnej perspektywy unijnej, obejrzyj nagrania z 11. Forum Rozwoju Mazowsza

 

 

Mazowsze ma największy wkład w generowanie PKB Polski, z czego korzysta cały kraj. Nie można jednak zapomnieć, że województwo jest bardzo zróżnicowane gospodarczo. Dlatego Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 (w skrócie FEM 2021-2027) przyniesie nowe możliwości zarówno dla słabiej rozwiniętej części regionu, jak i zdecydowanie lepiej rozwiniętej Warszawy i okolicznych 9 powiatów. O tym co przed nami opowiedział Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego. Efekty dotychczasowego wsparcia zaprezentował z kolei Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

 

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z uroczystego otwarcia wydarzenia

(relacja z debaty dostępna w wersji z napisami)

 

 

Wykorzystać potencjał Mazowsza

Jak zadbać o potrzeby słabiej rozwiniętej części regionu, a jednocześnie nie hamować rozwoju Warszawy i okolicznych powiatów?  W jaki sposób budować jeszcze silniejsze powiązania dzięki pomocy z Unii Europejskiej? Czy fundusze europejskie są zatopione w próżni? Jaką wartość dodaną chcemy tworzyć dzięki inwestycjom europejskim? A także czy dążenie do bycia płatnikiem netto to dobry czy zły kierunek?

 

Tego dowiecie się słuchając debaty poprowadzonej przez prof. dr hab. Grzegorza Mazurka, Rektora Akademii Leona Koźmińskiego. W rozmowie wzięli udział:

  • Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego;
  • Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy;
  • Lucie Zackova, Zastępca Dyrektora Wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej
    i Miejskiej Komisji Europejskiej;
  • dr Małgorzata Bonikowska, Prezes ośrodka THINKTANK i Centrum Stosunków Międzynarodowych, Członek Team Europe;
  • Piotr Zygadło, Dyrektor Departamentu Regionalnych Programów Operacyjnych, Ministerstwo Funduszy
    i Polityki Regionalnej.

 

Zapraszamy do obejrzenia debaty

(relacja z debaty dostępna w wersji z napisami)

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz mediów społecznościowych wydarzenia (FacebookLinkedIn oraz YouTube), gdzie publikowane będą relacje z debat oraz wystąpień z udziałem zaproszonych ekspertów.

 

O wydarzeniu

Forum Rozwoju Mazowsza jest najważniejszym wydarzeniem poświęconym roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu.  Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Jedenasta edycja forum odbyła się w dniach 8-9 grudnia 2021 roku w formule zdalnej. Wydarzenie odbyło się pod honorowymi patronatami: Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Europejskiego Komitetu Regionów oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś