Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Nowy szpital dla pacjentów wymagających leczenia psychiatrycznego powstał w podwarszawskich Ząbkach. Pomogły fundusze europejskie. W nowej siedzibie Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Drewnica, chorzy zmagający się z różnymi problemami natury psychicznej znajdują odpowiednią terapię.  Placówka przyjmuje także pacjentów uzależnionych na przykład od alkoholu. Dzięki realizacji projektu i wsparciu środków z Unii Europejskiej przyszłość osób leczonych w placówce jest bezpieczniejsza. Środki na inwestycję pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Grafika przedstawia napis Lepsza jakość leczenia psychiatrycznego na Mazowszu dzięki Funduszom Europejskim. W tle widać budynek Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Drewnica z lotu ptaka.

„Twoje zdrowie w centrum naszej uwagi” to dewiza Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Drewnica.  Fundusze Europejskie sprawiły, że powstała nowoczesna placówka, w której pomoc znajdują osoby z różnego typu chorobami psychicznymi, a także osoby uzależnione. Szpital stawia  na diagnostykę zaburzeń psychicznych, leczenie, a także monitoruje pacjentów po opuszczeniu placówki. Bardzo ważnym celem jest powrót pacjentów do codziennych aktywności zawodowych i społecznych.

Unia Europejska pomaga

Ten najnowocześniejszy szpital psychiatryczny w Polsce nie powstałby, gdyby nie środku europejskie. Główny budynek został specjalnie zaprojektowany, aby w funkcjonalny sposób połączyć sale pacjentów, i gabinety lekarskie  ze strefami do terapii i wypoczynku. Do dyspozycji pacjentów jest piękny ogród, alejki spacerowe, miejsce do gry w tenisa stołowego czy stanowisko do gry w szachy. Sale sportowe, w których odbywają się terapie i centrum rehabilitacyjne.  Wokół szpitala zasadzono drzewa, krzewy i ozdobne rośliny, aby pacjenci w przyjaznych warunkach przechodzili okres leczenia. Inwestycja harmonizuje także z celami i wartościami Unii Europejskiej. Projekt jest bardzo ekologiczny i chroni powietrze w regionie. Obok szpitala powstała instalacja kolektorów słonecznych. Tak pozyskiwana energia generuje nie tylko oszczędności, ale także pozwala wykorzystywać odnawialne źródła energii na potrzeby własne, i co ważne na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery.

Mazowiecki Szpital Wojewódzki  Drewnica organizuje także dla swoich podopiecznych różne inicjatywy mające wspomóc terapie i dać motywację do zmiany swojego życia, np. dzień bez papierosa, marsz po zdrowie, zajęcia terap0uetyczne w ogrodzie czy zajęcia kulinarne.

Równość dla wszystkich

Pacjenci szpitala Drewnica czują się zaopiekowani, w komfortowych warunkach przechodzą leczenie, otrzymują psychologiczne wsparcie i odnajdują sens życia. Takie miejsca mają silny wymiar społeczny, a wszystkie te działania napędzają fundusze europejskie. Placówka w Ząbkach pomaga także we włączeniu i aktywizacji społecznej, walce z ubóstwem i wszelką dyskryminacją. Dodatkowo poprawiła się jakość i dostępności do usług medycznych w zakresie psychiatrii.

Tytuł projektu: Poprawa funkcjonowania i efektywności kosztowej leczenia psychiatrycznego w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim Drewnica

Beneficjent: Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Całkowita wartość projektu: 137 209 525,11 zł

Kwota dofinansowania UE: 95 828 308,54 zł

Działanie: 6.1 Infrastruktura ochrony zdrowia

Foto: Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica Sp. z o.o

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś