Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Opis projektu:

W miejscowości Odrzywół, w powiecie przysuskim wykonano kompleksową termomodernizację dwóch budynków użyteczności publicznej. Stan techniczny obu budynków zarówno Publicznej Szkoły Podstawowej mieszczącej się przy ul. Warszawskiej 51 jak i Urzędu Gminy położonego przy ul. Warszawskiej 53 wymagały bezwzględnie kapitalnego remontu i modernizacji.

W ramach projektu docieplono ściany, piwnice, stropy i dachy na obu budynkach. Wymieniono okna i drzwi, a także zmodernizowano systemy grzewcze, tzn. wymieniono instalacje centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Nowoczesna kotłownia opalana pelletem zastąpiła stare wyeksploatowane kotłownie w szkole i urzędzie. Poza tym wykonano wentylację mechaniczną, wymieniono oświetlenie i instalację elektryczna. Na dachu szkoły i urzędu zamontowano instalacje fotowoltaiczne. Energia elektryczna wyprodukowana przez te instalacje zasila kotły centralnego ogrzewania wody i wewnętrzną sieć elektryczną w obu budynkach.

Poprawa efektywności energetycznej budynków przyczyniła się do zmniejszenia kosztów utrzymania tych obiektów, a także znacząco poprawiła komfort ich użytkowania. Oba zmodernizowane budynki zyskały nowy estetyczny wygląd. Dzięki inwestycji ograniczono emisję zanieczyszczeń trafiających do atmosfery, co pozytywnie wpływa na jakość powietrza w okolicy, a tym samym na jakość życia mieszkańców.

Galeria

Fot. Urząd Gminy Odrzywół

Informacje szczegółowe o projekcie:

Beneficjent:

Gmina Odrzywół

Projekt:

Termomodernizacja budynków gminnych na terenie Gminy Odrzywół

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Fundusz:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu: 1 988 323,66 zł

Dofinansowanie UE: 1 561 139,42 zł

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś