Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej i Samorządu Mazowsza do mazowieckich szpitali i stacji pogotowia do tej pory trafiło już ponad milion sztuk środków ochrony i blisko 15 tys. litrów płynu do dezynfekcji. Maski, gogle, rękawiczki, kombinezony czy płyny do dezynfekcji to obecnie najbardziej rozchwytywane na rynku produkty ochrony osobistej. W przyszłym tygodniu na Mazowsze dotrze kolejna dostawa z Chin.

 

 

– Zapotrzebowanie placówek zdrowotnych na tego typu środki jest ogromne i każda ilość jest na wagę złota. Mamy tego świadomość i monitorujemy sytuację na bieżąco. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko reagować na płynące do nas sygnały. Na bieżąco uzupełniamy braki i zapełniamy magazyny. W tej chwili liczbę wydanego sprzętu liczymy już w milionach, co bardzo nas cieszy i motywuje do dalszego działania – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Zakupy realizowane są nie tylko na rynku krajowym, ale też zagranicznym. Dzięki współpracy samorządu województwa mazowieckiego z Ambasadą Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie, Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oraz (Medical Cargo LOT) środki ochrony osobistej udało się  sprowadzić także z Pekinu. Wszystkie te działania to efekt realizowanego przez samorząd Mazowsza projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. W sumie na ten cel Mazowsze przeznaczyło 150 mln zł z UE.

Dzięki temu do mazowieckich szpitali do tej pory dostarczono w sumie:

 

  • 803 tys. – masek ochronnych i chirurgicznych
  • 9, 5 tys. – przyłbic
  • 7 tys. – gogli
  • 220 tys. – rękawiczek
  • 322 – termometry bezdotykowe
  • 76 tys. – kombinezonów
  • 15 tys. litrów – płynu do dezynfekcji

 

– Warto podkreślić, że wspieramy także stacje pogotowia ratunkowego. W dobie koronawirusa szczególnie ważne jest bowiem wzmocnienie ich możliwości operacyjnych. Dlatego w ramach projektu zakupiliśmy i przekazaliśmy już pięć busów do transportu pacjentów, którzy nie wymagają asysty ratowników medycznych. Ponadto na przełomie czerwca i lipca do naszego pogotowia trafi pięć specjalistycznych karetek – dodaje Elżbieta Lanc członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Projekt „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” jest realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wynosi 150 mln zł, z tego 124,9 mln zł pochodzi z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Mazowsze jako pierwsze województwo w kraju uruchomiło środki unijne na ten cel.

Źródło: mazovia.pl

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś