Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki wsparciu ze środków unijnych do końca 2018 r. na terenie sześciu gmin Załuski, Kuczbork-Osada, Gozdowo, Zawidz, Rościeszewo i Mała Wieś zostaną zamontowane systemy energii odnawialnej. Będą to 104 instalacje do pozyskiwania energii cieplnej i aż 408 instalacji do pozyskiwania energii elektrycznej z OZE. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 8,2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Umowę o unijne dofinansowanie podpisali marszałek Adam Struzik oraz wójt gminy Załuski Romuald Woźniak.

Już na początku 2019 r. na terenie sześciu gmin partnerskich zostanie oddany do użytku system odnawialnych źródeł energii. W gminie Załuski zamontowanych będzie ich 113, z czego 96 to instalacje fotowoltaiczne (73 instalacje dachowe i 23 naziemne) na obiektach prywatnych, 1 instalacja dachowa na obiekcie użyteczności publicznej oraz 16 kotłów grzewczych w budynkach mieszkalnych. Na terenie gminy Kuczbork powstanie łącznie 130 instalacji OZE, w tym na budynkach prywatnych 73 instalacje fotowoltaiczne i 33 zestawy kolektorów słonecznych, a na budynkach użyteczności publicznej 3 instalacje fotowoltaiczne. Oprócz tego w budynkach prywatnych zamontowanych zostanie 25 kotłów grzewczych na biomasę. Z kolei w gminie Gozdowo zamontowanych zostanie 88 urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii. Będą to 83 instalacje fotowoltaiczne zamontowane na obiektach prywatnych oraz 5 na obiektach użyteczności publicznej (4 instalacje dachowe i 1 naziemna). Natomiast w gminie Zawidz powstanie w sumie 81 takich instalacji, w tym 65 fotowoltaicznych, 5 zestawów kolektorów słonecznych i 8 kotłów grzewczych na posesjach prywatnych oraz 3 instalacje fotowoltaiczne na posesjach użyteczności publicznej. Z kolei na terenie gminy Rościszewo zamontowanych zostanie 59 instalacji, tj. 52 instalacje fotowoltaiczne i 3 zestawy kolektorów słonecznych na obiektach prywatnych oraz 4 instalacje fotowoltaiczne na obiektach użyteczności publicznej. W gminie Mała Wieś natomiast powstanie łącznie 37 instalacji, z czego 22 to instalacje fotowoltaiczne na obiektach prywatnych, 1 na obiekcie użyteczności publicznej oraz 14 zestawów kolektorów słonecznych na dachach budynków prywatnych.

W sumie w ramach projektu na terenie sześciu gmin powstanie 408 instalacji fotowoltaicznych, w tym 391 na posesjach prywatnych i 17 na obiektach użyteczności publicznej, a także 55 instalacji solarnych i 49 kotłów na biomasę w posesjach prywatnych. Realizacja projektu przyczyni się do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza, obniżenia kosztów energii cieplnej i elektrycznej, a także do kształtowania pozytywnego „ekologicznego” wizerunku regionu.

Tytuł projektu: Rozwój OZE w gminach wiejskich poprzez budowę instalacji odnawialnych źródeł energii

Beneficjent: Gmina Załuski

Całkowita wartość projektu: 11 794 324,00 zł

Kwota dofinansowania: 8 235 526,39 zł

Działanie: 4.1 Odnawialne źródła energii

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji i sektora naukowego. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2017 r. zaplanowano ponad 40 konkursów na przeszło 1,1 mld zł. Szczegółowe informacje o tegorocznych konkursach dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś