Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Iłża stawia na ekologię. Już niebawem dzięki wsparciu unijnemu w 57 indywidualnych gospodarstwach domowych zostaną wymienione stare i nieekologiczne urządzenia grzewcze na nowe i niskoemisyjne instalacje. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 800 tys. zł dofinansowania. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski i burmistrz Iłży Przemysław Burek.

W ramach inwestycji zostaną wykonane prace budowlano-instalacyjne polegające na wymianie starych, wyeksploatowanych źródeł ciepła na nowe niskoemisyjne piece na gaz oraz na biomasę. W sumie w ramach projektu powstanie łącznie 57 instalacji, w tym 21 pieców na gaz oraz 36 na biomasę.

Projekt przyczyni się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i pyłów do atmosfery. Wpłynie to na poprawę stanu środowiska naturalnego i polepszenie jakości powietrza.

 

Tytuł projektu: Gmina bez smogu – wymiana kotłów CO na terenie gminy Iłża

Beneficjent: Gmina Iłża

Całkowita wartość projektu: 1 000 352,40 zł

Kwota dofinansowania: 800 281,92 zł

Działanie: 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza

 

 

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/

Za ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Dotychczas ogłoszono ponad 170 konkursów i naborów pozakonkursowych, w ramach których beneficjenci z Mazowsza uzyskali ponad 6 mld zł dofinansowania.

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś