Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Iłża stawia na ekologię. Już niebawem dzięki wsparciu unijnemu w 57 indywidualnych gospodarstwach domowych zostaną wymienione stare i nieekologiczne urządzenia grzewcze na nowe i niskoemisyjne instalacje. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 800 tys. zł dofinansowania. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski i burmistrz Iłży Przemysław Burek.

W ramach inwestycji zostaną wykonane prace budowlano-instalacyjne polegające na wymianie starych, wyeksploatowanych źródeł ciepła na nowe niskoemisyjne piece na gaz oraz na biomasę. W sumie w ramach projektu powstanie łącznie 57 instalacji, w tym 21 pieców na gaz oraz 36 na biomasę.

Projekt przyczyni się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i pyłów do atmosfery. Wpłynie to na poprawę stanu środowiska naturalnego i polepszenie jakości powietrza.

 

Tytuł projektu: Gmina bez smogu – wymiana kotłów CO na terenie gminy Iłża

Beneficjent: Gmina Iłża

Całkowita wartość projektu: 1 000 352,40 zł

Kwota dofinansowania: 800 281,92 zł

Działanie: 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza

 

 

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/

Za ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Dotychczas ogłoszono ponad 170 konkursów i naborów pozakonkursowych, w ramach których beneficjenci z Mazowsza uzyskali ponad 6 mld zł dofinansowania.

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych