Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Fundusze unijne pomagają dbać o zdrowie mieszkańców. Tym razem decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego 41,6 mln zł zainwestowane zostanie w 49 projektów dotyczących profilaktyki i rehabilitacji otyłości oraz chorób kręgosłupa u uczniów szkół podstawowych. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

 

Otyłość jest coraz większym problemem u dzieci i młodzieży. Często towarzyszą jej również inne schorzenia, takie jak wady postawy. Dlatego tak ważne są inwestycje w profilaktykę nadwagi i chorób kręgosłupa. Dofinansowanie z programu regionalnego uzyska 49 projektów z tego zakresu. Konkurs zorganizowała Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Brak ruchu, nieregularne, ale też niezdrowe jedzenie to tylko niektóre przyczyny otyłości  i chorób kręgosłupa. Dlatego  trzeba uczyć dobrych nawyków już od najmłodszych lat. W sumie 41,6 mln zł pozwoli na dofinansowanie projektów dotyczących profilaktyki i rehabilitacji takich schorzeń. Wsparciem objętych zostanie 8,4 tys. uczniów szkół podstawowych – powiedziała Elżbieta Szymanik Zastępca Dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

Fundusze z programu regionalnego pozwolą na organizację zajęć edukacyjnych w szkołach. Uczniowie dowiedzą się, jak dbać o kręgosłup oraz jakie ćwiczenia mogą wykonywać w domu. Wezmą udział w badaniach lekarskich, ćwiczeniach korekcyjnych, zajęciach na basenie, czy też spotkaniach z fizjoterapeutą. Poznają zasady zdrowego żywienia podczas konsultacji z dietetykiem. W planach są również zajęcia edukacyjne dla rodziców, nauczycieli, pielęgniarek i higienistek szkolnych. Projekty zrealizują m.in. Gmina Wołomin, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim i Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy. Dofinansowanie uzyskały również placówki prywatne. Z efektów działań skorzystają m.in. uczniowie z Warszawy, Płocka, Radomia, Ciechanowa, Mławy, Piaseczna, Bielska, Radzanowa, Starej Białej i okolicznych gmin.

Zapraszamy do zapoznania się z listą rankingową dofinansowanych projektów w konkursie z Działania 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej, Poddziałania 9.2.2 Zwiększenie dostępności usług zdrowotnych.

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś