Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Fundusze unijne pomagają dbać o zdrowie mieszkańców. Tym razem decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego 41,6 mln zł zainwestowane zostanie w 49 projektów dotyczących profilaktyki i rehabilitacji otyłości oraz chorób kręgosłupa u uczniów szkół podstawowych. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

 

Otyłość jest coraz większym problemem u dzieci i młodzieży. Często towarzyszą jej również inne schorzenia, takie jak wady postawy. Dlatego tak ważne są inwestycje w profilaktykę nadwagi i chorób kręgosłupa. Dofinansowanie z programu regionalnego uzyska 49 projektów z tego zakresu. Konkurs zorganizowała Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Brak ruchu, nieregularne, ale też niezdrowe jedzenie to tylko niektóre przyczyny otyłości  i chorób kręgosłupa. Dlatego  trzeba uczyć dobrych nawyków już od najmłodszych lat. W sumie 41,6 mln zł pozwoli na dofinansowanie projektów dotyczących profilaktyki i rehabilitacji takich schorzeń. Wsparciem objętych zostanie 8,4 tys. uczniów szkół podstawowych – powiedziała Elżbieta Szymanik Zastępca Dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

Fundusze z programu regionalnego pozwolą na organizację zajęć edukacyjnych w szkołach. Uczniowie dowiedzą się, jak dbać o kręgosłup oraz jakie ćwiczenia mogą wykonywać w domu. Wezmą udział w badaniach lekarskich, ćwiczeniach korekcyjnych, zajęciach na basenie, czy też spotkaniach z fizjoterapeutą. Poznają zasady zdrowego żywienia podczas konsultacji z dietetykiem. W planach są również zajęcia edukacyjne dla rodziców, nauczycieli, pielęgniarek i higienistek szkolnych. Projekty zrealizują m.in. Gmina Wołomin, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim i Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy. Dofinansowanie uzyskały również placówki prywatne. Z efektów działań skorzystają m.in. uczniowie z Warszawy, Płocka, Radomia, Ciechanowa, Mławy, Piaseczna, Bielska, Radzanowa, Starej Białej i okolicznych gmin.

Zapraszamy do zapoznania się z listą rankingową dofinansowanych projektów w konkursie z Działania 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej, Poddziałania 9.2.2 Zwiększenie dostępności usług zdrowotnych.

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych