Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Opis projektu:

Rower jako alternatywny środek transportu dla komunikacji miejskiej to najbardziej ekologiczna i najbezpieczniejsza forma przemieszczania się. Na terenie Legionowa i siedmiu podwarszawskich gmin: Czosnów, Jabłonna, Legionowo, Łomianki, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Radzymin i Wieliszew wybudowano sieć ścieżek rowerowych o łącznej długości 77,32 km. Powstały one w miejscach, przez które przebiegają istotne węzły przesiadkowe komunikacji zbiorowej oraz wzdłuż ważnych arterii miast.

Projekt realizowany był w partnerstwie. Liderem projektu było Miasto Legionowo, a partnerami gminy: Czosnów, Jabłonna, Łomianki, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Radzymin i Wieliszew. W ramach inwestycji na terenie administracyjnym gmin partnerskich, wykonano prace polegające na budowie sieci dróg dla rowerów wraz z infrastrukturą towarzyszącą, a także prace dotyczące zmiany organizacji ruchu. Ponadto zrealizowano działania mające na celu popularyzację transportu rowerowego jako ekologicznego i codziennego środka do przemieszczania się, który przyczyni się do ograniczenia ruchu samochodowego szczególnie w obszarach centralnych miast.

Dzięki Funduszom Europejskim powstał jednolity i spójny system połączeń tras rowerowych na terenie ośmiu gmin partnerskich. Jest on elementem realizacji Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Nowa infrastruktura przyczyniła się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń powietrza i hałasu, a także wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Galeria

Fot. Gmina Miejska Legionowo – Urząd Miasta Legionowo

Informacje szczegółowe o projekcie:

Beneficjent:

Gmina Miejska Legionowo

Projekt:

Poprawa warunków do rozwoju przyjaznych środowisku form transportu poprzez utworzenie systemu dróg rowerowych na terenie gmin: Czosnów, Jabłonna, Legionowo, Łomianki, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Radzymin i Wieliszew

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Działanie: 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza

Fundusz:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu: 69 151 942,08 zł

Dofinansowanie UE: 47 993 903,70 zł

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś