Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

E-usługi dla pacjentów szpitali w Siedlcach, Łosicach i Rudce, a także system wczesnego ostrzegania przed zagrożeniami mieszkańców powiatu przasnyskiego to kolejne inwestycje, które powstaną w ramach RPO WM 2014-2020. Wczoraj umowy o dofinansowanie projektów podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz przedstawiciele starostwa powiatowego w Przasnyszu i Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

To bardzo ważne i znaczące środki dla subregionu ostrołęcko – siedleckiego, dzięki którym szpital będzie w stanie szybciej i w lepszy sposób obsłużyć swoich pacjentów, a mieszkańcy powiatu przasnyskiego  będą czuć się bardziej bezpieczni. Zarówno dla szpitala, jak i powiatu przasnyskiego to nowe zadania, nowe wyzwania i doświadczenia z perspektywą finansową na lata 2014-2020 ale cel w obu projektach jest taki sam – dobro mieszkańców – zaznaczyła  Elżbieta Lanc członek zarządu województwa mazowieckiego.

E-usługi dla pacjentów

Prawie 6,2 mln zł unijnego dofinansowania zasili rozwój e-usług medycznych w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach. Z efektów projektu skorzystają również pacjenci siedleckiego Szpitala Miejskiego, SPZOZ w Łosicach i SSZZOZ im. dr. Teodora Dunina w Rudce.

Myślę, że wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa informatyzacja. E-usługi są tego doskonałym przykładem. Dzięki nim możemy załatwić wiele spraw nie wychodząc z domu. Jeśli jeszcze dodamy do tego e-usługi medyczne to możemy mówić o podwójnym sukcesie. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza dla tych schorowanych mieszkańców naszego województwa, którzy nie zawsze mają siły na dotarcie do szpitala, by załatwić różne formalności, a teraz będą mogli przez komputer np. zapisać się do lekarza – powiedziała wicemarszałek Ewa Janina Orzełowska.

Dzięki temu już niedługo mieszkańcy subregionu siedleckiego zyskają zdalny dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej dotyczącej ich stanu zdrowia, a także do usług takich jak e-korespondencja, e- wywiad lekarski, e-deklaracja POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej) czy e-konsultacje. W ramach inwestycji rozbudowany zostanie również system e-rejestracji, dzięki czemu zdecydowanie łatwiejsze niż obecnie będzie planowanie wizyt w poradniach specjalistycznych i pracowniach diagnostycznych oraz monitorowanie miejsca w kolejce oczekujących. W odnalezieniu gabinetu pomoże natomiast opcja wirtualnego spaceru po szpitalu.

W ramach projektu planowane jest wdrożenie systemu PACS służącego do archiwizacji i przesyłania obrazów cyfrowych z aparatów i urządzeń medycznych. System ten pozwala m.in. na śledzenie historii chorób pacjentów, porównywanie wyników z danymi z poprzednich badań czy tworzenie list zleceń.

E-usługi, które planowo ruszą w naszej placówce  za około 1,5 roku bo tyle potrzebujemy na realizację tej inwestycji, będą nową ścieżką komunikacji na drodze pacjent – lekarz. Mam nadzieję, że dzięki tym działaniom i środkom unijnym nasza palcówka będzie jedną z najlepiej zinformatyzowanych w obszarze służby zdrowia na Mazowszu –  podkreślił Marcin Kulicki prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

Tytuł projektu: Rozbudowa funkcjonalna e-platformy medycznej dla mieszkańców subregionu siedleckiego

Beneficjent: Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach Sp. z o.o.

Całkowita wartość projektu: 7 745 310,00 zł

Kwota dofinansowania: 6 196 247,99 zł

Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

Bezpieczniej w powiecie przasnyskim

Natychmiastowe przekazywanie informacji o zagrożeniach dla zdrowia i życia to jeden z warunków, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie. Dlatego już niedługo na terenie powiatu przasnyskiego powstanie system wczesnego ostrzegania przed katastrofami. Ze środków RPO WM 2014-2020 powstaną 42 punkty alarmowe z syrenami szczelinowymi na terenie miasta i gminy Przasnysz, miasta i gminy Chorzele, a także gmin Czernice Borowe, Jednorożec, Krasne i Krzynowłoga Mała. Ponadto powstanie powiatowe centrum sterowania i kontroli, gdzie zainstalowanych zostanie siedem urządzeń do sterowania punktami alarmowymi oraz dziewięć aplikacji sterujących. Co ważne – system pozwoli na przekazywanie sygnałów alarmowych zarówno z poziomu gminy, powiatu, jak i województwa. Całkowita wartość inwestycji to blisko 1 mln. zł., z czego unijne dofinansowanie wyniesie prawie 700 tys. zł.

Tytuł projektu:  Budowa systemu wczesnego ostrzegania przed zjawiskami katastrofalnymi złożonego z zestawu syren

alarmowych wraz z wyposażeniem

Beneficjent: Powiat Przasnyski

Całkowita wartość projektu: 988 924,99 zł

Kwota dofinansowania: 696 944,13 zł

Działanie: 5.1 Dostosowanie do zmian klimatu

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze zagwarantowane ma ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji i sektora naukowego. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2016 rok zaplanowano ponad 50 konkursów na przeszło 2,5 mld zł. Szczegółowe informacje o tegorocznych konkursach skierowanych do przedsiębiorców dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś