Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dobre wieści dla pacjentów Nowodworskiego Centrum Medycznego. Już w przyszłym roku w placówce wprowadzone zostaną nowoczesne e-usługi medyczne. To kolejny projekt, który decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzyma ponad 5,8 mln zł dofinansowania ze środków RPO WM 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz przedstawiciele Nowodworskiego Centrum Medycznego. 

– Projekt nowodworskiego centrum medycznego jest elementem budowania e-potencjału w obszarze e-zdrowia, a jego realizacja wpisuje się w szerszy aspekt jakim jest rozwój społeczeństwa informacyjnego. Dzisiaj w tej sprawie w urzędzie marszałkowskim odbędzie się spotkanie marszałków, członków zarządu z całego kraju z minister cyfryzacji Anną Streżyńską, gdzie będziemy mówili o dalszym rozwoju e-administracji w Polsce w tym na Mazowszu – podkreślił Adam Struzik marszałek województwa mazowieckiego.

Szybki postęp technologiczny przekłada się na coraz szersze zastosowanie rozwiązań informatycznych w życiu codziennym, w tym również w opiece zdrowotnej. Dzięki środkom unijnym nowe technologie informacyjno – komunikacyjne wprowadzone zostaną w Nowodworskim Centrum Medycznym. Z myślą o pacjentach powstanie system informacji medycznej z elektroniczną platformą do gromadzenia, analizy i możliwością udostępniania danych.

W ramach projektu zaplanowano modernizację i rozbudowę systemu teleinformatycznego szpitala. Wdrożony zostanie system Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, który umożliwi lekarzowi dostęp do pełnej dokumentacji o przebiegu leczenia, co pozwoli szybciej ocenić stan zdrowia pacjenta. Ten z kolei, w każdej chwili będzie mógł zdalnie przez internet podejrzeć historię swojej choroby, zalecenia, recepty i wyniki badań (np. radiologicznych, laboratoryjnych, EKG lub EEG). Dzięki archiwizacji kopii wyników badań obrazowych w dwóch miejscach – na terenie szpitala oraz w tak zwanej ”chmurze”, czyli na wirtualnym dysku – zwiększy się bezpieczeństwo informacji medycznych.

Elektroniczne usługi umożliwią również szybszą komunikację pacjenta ze szpitalem i kontakt z lekarzem, gdyż dostęp do platformy e-usług możliwy będzie za pomocą urządzeń mobilnych. Chorzy będą mogli zatem m.in. umówić się na wizytę u specjalisty bez konieczności wychodzenia domu. Ponadto poprzez e-mail lub sms otrzymają potwierdzenie wybranego terminu albo powiadomienie o odwołaniu lub przesunięciu terminu konsultacji. System przyśpieszy także wymianę danych z innymi placówkami. To ważne, ponieważ projekt będzie realizowany w partnerstwie z SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym, SPZOZ w Nasielsku, SPZOZ w Pomiechówku i SZPZOZ w Wieliszewie.

– Przystępując do realizacji projektu podejmujemy drugi etap informatyzacji w naszym centrum medycznym. Wprowadzona zostanie pełna elektroniczna dokumentacja medyczna. Pacjent będzie miał dostęp on-line do informacji o przebiegu leczenia, własne konto dzięki któremu zapisze się elektronicznie na wizytę, a system automatycznie będzie o niej przypominał sms-em. Dzięki realizacji projektu zintegrujemy też POZ-ety nie tylko nowodworskie, ale także kilka ośrodków ościennych np. w Nasielsku, gdzie w formie elektronicznej będzie też dostępna dokumentacja on-line – powiedział Jacek Tadeusz Kacperski kierownik nowodworskiego centrum medycznego.

Tytuł projektu: Wprowadzenie e-usług w drodze rozbudowy infrastruktury ICT w Nowodworskim Centrum Medycznym
Beneficjent: NOWODWORSKIE CENTRUM MEDYCZNE W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM
Całkowita wartość projektu: 7 257 000,00 zł
Kwota dofinansowania: 5 805 600,00 zł
Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji i sektora naukowego. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2016 r. zaplanowano ponad 50 konkursów na przeszło 2,5 mld zł. Szczegółowe informacje o tegorocznych konkursach dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś