Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Rynek pracy ulega ciągłym zmianom. Wprowadzane są kolejne produkty i usługi, co sprawia, że przed pracownikami firm czy instytucji publicznych stawiane są coraz to wyższe wymagania. Edukacja przez całe życie stała się więc koniecznością. Tylko na doskonalenie zawodowe dorosłych przeznaczone zostanie ponad 50 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Już pod koniec sierpnia rozpocznie się kolejny konkurs z tego zakresu.

Za sukcesem każdego rozwiązania stoi człowiek lub cały zespół ludzi – ich wiedza, doświadczenie i umiejętności – dlatego tak ważne jest inwestowanie w kształcenie i doskonalenie zawodowe dorosłych. Na ten cel przeznaczone zostanie ponad 50 mln zł z programu regionalnego dla Mazowsza.

– Zmieniają się potrzeby mieszkańców, a więc firmy, urzędy i inne instytucje wprowadzają coraz to nowsze produkty i usługi. Wszystko po to, aby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom i zwiększyć zainteresowanie swoją ofertą. To z kolei wymaga odpowiedniego przygotowania pracowników. Pod koniec sierpnia wystartuje już drugi konkurs z zakresu podnoszenia umiejętności i kwalifikacji zawodowych dorosłych. Do rozdysponowania mamy ponad 15 mln zł z UE – powiedziała Elżbieta Szymanik Zastępca Dyrektora ds. EFS w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

Zwiększanie szans na rynku pracy

Udział w kursach i innych formach doskonalenia zawodowego zwiększa szanse na zdobycie zatrudnienia lub zmianę pracy na bardziej satysfakcjonującą. Do tego potrzebna jest oferta edukacyjna dopasowana do potrzeb rynku pracy. I właśnie w tym pomogą fundusze unijne w ramach konkursu organizowanego w dniach 29 sierpnia – 12 września przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.
Jakie projekty uzyskają wsparcie? Na przykład kursy prowadzące do zdobycia kwalifikacji zawodowych lub kursy kompetencji ogólnych. Ważne, aby działania skierowane były do osób powyżej 18 roku życia. W ramach konkursu nie ma natomiast możliwości organizacji studiów podyplomowych i studiów wyższych. O dofinansowanie mogą ubiegać się m.in. placówki kształcenia praktycznego, ośrodki dokształcania i doskonalenia zawodowego, czy firmy szkoleniowe. Fundusze unijne obejmą działania o wartości co najmniej 100 tys. zł. Wnioskodawca musi liczyć się jednak z koniecznością zainwestowania minimum 10 procent kosztów kwalifikowalnych projektu.

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze zagwarantowane ma ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do samorządów, przedsiębiorców i naukowców. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Szczegółowe informacje o tegorocznych konkursach dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś