Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Opis projektu:

Zabytkowy budynek kina „Świt” przy ul. Lubelskiej w Zwoleniu został rozbudowany, wyremontowany i nowocześnie wyposażony. Obiekt wybudowany w 1925 roku zyskał nowy dach i elewację, a wnętrza zmodernizowano i przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powierzchnia zrewitalizowanego budynku zwiększyła się o 20 procent. Na parterze budynku mieszczą się: sala widowiskowa i sala prób, pokój biurowy, sanitariaty oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze, a na piętrze kabina projekcyjna i pomieszczenia techniczne.

W ramach projektu wykonana została m.in.: rozbiórka przybudówki, wymiana więźby dachowej oraz pokrycia dachu, wzmocnienie ściany frontowej, remont wszystkich instalacji, termomodernizacja budynku z wymianą okien i drzwi, nowa elewacja oraz przystosowanie obiektu do wymagań osób niepełnosprawnych. Sala kinowo-widowiskowa została wyposażona w najwyższej jakości sprzęt kinotechniczny, nowoczesne systemy oświetleniowe oraz elektroakustyczne.

Dzięki Funduszom Europejskim  kino „Świt” w Zwoleniu zyskało nowy blask i atrakcyjną przestrzeń umożliwiającą rozszerzenie oferty kulturalnej i zachęcającą do integracji społecznej wśród mieszkańców. W pięknej sali widowiskowej mają miejsce nie tylko projekcje filmów, ale także liczne wydarzenia kulturalne, koncerty i pokazy. W obiekcie swoją siedzibę ma Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia, odbywają się także zajęcia warsztatowe zespołów tanecznych.

Galeria

Fot. Gmina Zwoleń

Informacje szczegółowe o projekcie:

Beneficjent:

Gmina Zwoleń

Projekt:

Wzrost dostępności oraz rozwój zasobów kulturowych poprzez rozbudowę i przebudowę zabytkowego kina „Świt” w Zwoleniu

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Działanie: 6.2 Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych

Fundusz:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu: 6 031 565,36 zł

Dofinansowanie: 5 365 808,49 zł

w tym:

Wkład UE: 4 518 575,57 zł

Budżet Państwa: 847 232,92 zł

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś