Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Opis projektu:

W sześciu podwarszawskich gminach: Halinów, Józefów, Karczew, Otwock, Sulejówek i Wiązowna powstało łącznie ponad 45 km dróg rowerowych i ponad 3,5 km ciągów pieszo-rowerowych. Liderem partnerskiego projektu było miasto Józefów. Inwestycja realizowana była na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. W ramach projektu zmodernizowano i wybudowano nowe asfaltowe trasy rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe.

Dzięki wsparciu z funduszy europejskich powstała sieć dróg rowerowych, które stanowią spójne połączenia międzygminne. Nowe trasy rowerowe umożliwiają zarówno uprawianie turystyki rowerowej jak i pełnią funkcje korytarzy transportowych. Możliwe jest teraz dojechanie drogą rowerową do przystanków i zintegrowanych węzłów przesiadkowych komunikacji publicznej. Realizacja projektu przyczyni się także do poprawy stanu powietrza, zmniejszenia hałasu, a także do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Galeria

Fot. Urząd Miasta Józefów, Urząd Miasta Otwock, Urząd Gminy Wiązowna, Urząd Gminy Halinów, Urząd Gminy Karczew

Informacje szczegółowe o projekcie:

Beneficjent:

Miasto Józefów

Projekt:

Wybierzmy rower – Partnerstwo dla rozwoju komunikacji niskoemisyjnej WOF

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Działanie: 4.3.2 Mobilność miejska w ramach ZIT

Fundusz:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu: 45 779 807,69 zł

Wkład UE: 26 695 627,21 zł

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych