Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Odnowa komunalnych budynków wielorodzinnych, zagospodarowanie otoczenia i utworzenie świetlicy integracyjnej, to inwestycje, które niebawem będą realizowane na terenie Pionek. Pomogą w tym fundusze europejskie. Dzięki decyzji zarządu województwa mazowieckiego inwestycja otrzyma ponad 4,4 mln zł unijnego wsparcia w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020. Umowy podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz Robert Kowalczyk burmistrz Miasta Pionki.

Odnowa budynków

W ramach inwestycji zostaną m.in. ocieplone ściany zewnętrzne budynków, wykonana zostanie izolacja przeciwwilgociowa, wymiana stolarki okiennej, a także wymiana drzwi zewnętrznych do klatek schodowych i części wspólnych. Oprócz tego modernizację przejdą instalacje elektryczne oraz wodno-kanalizacyjne wraz z pomieszczeniami higieniczno- sanitarnymi.

Zagospodarowanie terenu sprzyjające integracji

Zakres prac w ramach zagospodarowania terenu obejmować będzie: powstanie plenerowej siłowni zewnętrznej, nasadzenia zieleni, elementy małej architektury, chodniki i ścieżki, tor do gry w bule. Wszystko to ma służyć integracji i wzbogaceniu oferty dla mieszkańców, zachęceniu ich do aktywności fizycznej i psychoruchowej.

Planujemy zmodernizować bloki socjalne, które mamy nadzieję, staną się wkrótce przyjaznymi przestrzeniami do życia dla rodzin – powiedział Robert Kowalczyk Burmistrz Miasta Pionki.

Nowa świetlica środowiskowa

W ramach projektu zostanie utworzona świetlica integracyjna, gdzie będzie można skorzystać z pomocy pracownika socjalnego, a także wsparcia w zakresie doradztwa zawodowego i psychologicznego. Będzie to miejsce organizacji warsztatów autoprezentacji i szeregu działań o charakterze środowiskowym. To wszystko będzie służyć integracji, aktywizacji społecznej i zawodowej dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu bezrobocia, ubóstwa i niepełnosprawności.

Tytuł projektu: Odnowa tkanki mieszkaniowej w zakresie części wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy u. Leśnej 17 i Aleje Lipowe 9 i 13.

Beneficjent: Gmina Miasto Pionki

Całkowita wartość projektu: 7 870 091,29 zł

Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 4 432 087,77 zł

Działanie: 6.2 Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych

 

Zdjęcia: MJWPU (zdjęcie nr 1) oraz Pionki24.pl (zdjęcia nr 2 i 3)
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś