Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Lista szpitali i urzędów z Warszawy i okolic, które potrafią sięgnąć po unijne środki na informatyzację robi się coraz dłuższa. Jutro trafią na nią trzy kolejne instytucje. Dzięki wsparciu z UE pacjenci Centrum Medycznego WUM oraz Przychodni Miejskiej w Józefowie będą mogli liczyć na wiele udogodnień, które ułatwią im m.in. umawianie wizyt lekarskich. Natomiast gmina Nieporęt wprowadzi e-usługi administracyjne dla swoich mieszkańców. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty te otrzymają łącznie ponad 3,6 mln zł wsparcia w ramach RPO WM 2014-2020. Umowy na dofinansowanie tych projektów podpisali dziś członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz beneficjenci.

– Zawsze się cieszymy, gdy beneficjenci sięgają po środki na inwestycje, które wprowadzają szereg udogodnień dla mieszkańców Mazowsza. E-usługi w zdrowiu to przede wszystkim większy komfort dla pacjentów, ale też ułatwienie pracy lekarzy. Natomiast e-administracja pozwala nam załatwić wiele spraw urzędowych drogą elektroniczną, co w dzisiejszych czasach, gdy wszyscy jesteśmy zabiegani, oznacza przede wszystkim oszczędność czasu – powiedziała podczas konferencji Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

E-usługi medyczne w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Dzięki środkom unijnym w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego już niedługo wdrożona zostanie internetowa platforma usług publicznych e-przychodnia oraz system elektronicznej dokumentacji medycznej.

– System pozwoli nam polepszyć komunikację z pacjentem, usprawnić pracę naszego personelu, jak również scalić funkcjonowanie naszych wszystkich placówek medycznych działających na terenie Warszawy i okolic placówek medycznych – podkreśliła Ewa Trzepla, prezes Centrum Medycznego WUM.

W ramach projektu udostępnionych zostanie sześć e-usług, dzięki którym pacjent będzie mógł m.in. za pośrednictwem Internetu lub aplikacji mobilnej w telefonie założyć indywidualne konto i umówić się na wizytę w wybranym terminie. Oprócz tego smsem otrzyma informację o statusie umówionej wizyty i lokalizacji gabinetu na terenie jednostki. Ciekawym rozwiązaniem jest usługa e-komunikacji, czyli automatycznego wysyłania powiadomień (e-mail, komunikat na portalu lub SMS) o umówionych wizytach, zmianach terminów czy też ważnych informacji o sposobie przygotowania się do wizyty lub przesłania informacji przez pacjenta o rezygnacji czy potwierdzeniu wizyty. Dzięki usłudze e-recepta lekarz będzie mógł wystawić receptę i automatycznie przekazać ją pacjentowi. Elektroniczny dostęp do dokumentacji medycznej umożliwi natomiast pobranie lub drukowanie dokumentacji medycznej bez konieczności wizyty w przychodni. Usługa e-wizyta (ambulatorium) pozwoli pacjentowi wyświetlić m.in.: zarejestrowane informacje o jego stanie zdrowia, opisy wizyt, wystawione recepty, skierowania i zwolnienia lekarskie.

Tytuł projektu: Budowa internetowej platformy elektronicznych usług publicznych e-Przychodnia oraz wdrożenie

elektronicznej dokumentacji medycznej w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Sp. z o.o. w Warszawie

Beneficjent: Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o. o.

Całkowita wartość projektu: 1 436 984,40 zł

Kwota dofinansowania: 1 149 587,52 zł

Działanie: 2.1.1 E -usługi dla Mazowsza

Usługi elektroniczne w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Przychodnia Miejska
w Józefowie

Kompleksowa informatyzacja czeka również Przychodnię Miejską w Józefowie. Wprowadzony tu zostanie elektroniczny obieg dokumentów, elektroniczne raportowanie i rozliczanie z NFZ, a także gromadzenie danych medycznych. W ramach projektu wdrożonych zostanie sześć usług elektronicznych: e-rejestracja, e-skierowania, e-wyniki badań, e-zlecenie na usługi medyczne, e-dostęp do dokumentacji medycznej i e-oświadczenia. Dzięki nim pacjent załatwi wiele spraw on-line, m.in.: zarejestruje się na wizytę, zapisze na badania diagnostyczne, otrzyma skierowania i wyniki badań. Ponadto, uzyska możliwość elektronicznego dostępu do swojej dokumentacji medycznej zgromadzonej w przychodni i do recept. Będzie mógł także zdalnie wypełnić niezbędne oświadczenia. Projekt będzie realizowany w SPZOZ Józefów oraz w trzech gabinetach pielęgniarskich działających w szkołach: Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 1 w Józefowie.

– System obejmie swoim zasięgiem też gabinety szkolne, w których uczniowie mogą skorzystać z pomocy lekarskiej czy pielęgniarskiej. Są tam również wykonywane bilanse i badania wad postawy, a dzięki temu projektowi cała ta dokumentacja medyczna będzie mogła być gromadzona i przesyłana drogą elektroniczną do przychodni – zaznaczyła Maria Kurcz, dyrektor Przychodni Miejskiej w Józefowie.

Tytuł projektu: E-rozwój dla pacjentów i pracowników SPZOZ Przychodnia Miejska w Józefowie

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Miejska w Józefowie

Całkowita wartość projektu: 890 401,55 zł

Kwota dofinansowania: 712 321,24 zł

Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

Gmina Nieporęt bliżej mieszkańców

Urzędzie Gminy Nieporęt w pierwszej połowie 2018 roku dostępny będzie system świadczenia e-usług dla mieszkańców. Dzięki wsparciu unijnemu powstanie nowa sieć teleinformatyczna. Planowany jest zakup sprzętu, oprogramowania i licencji. W W ramach projektu wdrożony zostanie elektroniczny system obiegu dokumentów i 16 e-usług. Budowa nowoczesnego, zintegrowanego systemu informatycznego sprawi, że mieszkańcy będą mieli stały i szybki dostęp do informacji o gminie i urzędzie gminy.

– Informatyzacja to przyszłość. Dokumentacja papierowa przechodzi do lamusa, a zastępują ją komputery. Dlatego chcemy tak zmodernizować nasze usługi, żeby nasi mieszkańcy mogli w pełni korzystać z zalet Internetu i składania wniosków drogą elektroniczną – powiedział Maciej Mazur, wójt gminy Nieporęt.

Elektroniczna administracja umożliwi załatwienie wielu spraw na odległość, co pozwoli zaoszczędzić czas i koszty związane z dojazdem. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Legionowem, Serockiem, Sulejówkiem oraz powiatem legionowskim.

Tytuł projektu: E-urząd w Gminie Nieporęt

Beneficjent: Gmina Nieporęt

Całkowita wartość projektu: 2 203 893,32 zł

Kwota dofinansowania: 1 763 114,65 zł

Działanie: 2.1.1 E -usługi dla Mazowsza

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji i sektora naukowego. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2016 r. zaplanowano ponad 50 konkursów na przeszło 2,5 mld zł. Szczegółowe informacje o tegorocznych konkursach dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś