Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki wsparciu ze środków unijnych już w połowie 2018 r. w Teresinie zostanie oddany do użytku odremontowany budynek dworca, a teren wokół niego zagospodarowany. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 3,1 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Umowę na unijne dofinansowanie podpisali dzisiaj marszałek Adam Struzik i wójt gminy Teresin Marek Olechowski.

Już w połowie przyszłego roku do użytku zostanie oddany odrestaurowany budynek dworca w Teresinie. Ponad 3,1 mln zł unijnych środków zostanie przeznaczonych na jego remont, modernizację, przebudowę pomieszczeń i adaptację na cele kulturalno-artystyczne. W obiekcie będą odbywały się spotkania klubu dyskusyjnego, a także zajęcia integrujące społeczeństwo m.in. warsztaty plastyczne i filmowe. Na parterze powstanie sala multimedialna, biblioteka i herbaciarnia, która jednocześnie będzie pełniła funkcje poczekalni i czytelni. Na piętrze zaś powstanie sala kinowa, a nad nią taras, na którym w okresie letnim będą wyświetlane filmy i będą odbywały się wieczory poetycko-muzyczne. Ponadto w wyniku realizacji projektu zagospodarowany zostanie teren wokół budynku, a na pobliskich działkach powstaną miejsca parkingowe i plac z mobilnymi siedziskami oraz stelażami na czasowe wernisaże.

Tytuł projektu: Adaptacja budynku dworca w Teresinie wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu na cele kulturalno-artystyczne – „Dworzec TO.Kultura!”

Beneficjent: Gmina Teresin

Całkowita wartość projektu: 5 206 245,29 zł

Kwota dofinansowania: 3 134 715,32 zł

Działanie: 5.3 Dziedzictwo kulturowe

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji i sektora naukowego. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2017 r. zaplanowano ponad 40 konkursów na przeszło 1,1 mld zł. Szczegółowe informacje o tegorocznych konkursach dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś