Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Już niebawem do gminy Opinogóra Górna trafią środki unijne na termomodernizację trzech szkół oraz urzędu gminy.  Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 2,6 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz wójt Opinogóry Górnej Piotr Czyżyk i skarbnik gminy Ewa Wójcik.

W ramach inwestycji przewidziany jest remont i modernizacja budynku opinogórskiego urzędu gminy oraz trzech placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej w Woli Wierzbowskiej oraz Gminazjum z halą sportową i Szkoły Podstawowej w Opinogórze Górnej.

We wszystkich budynkach wykonane zostaną m.in.: prace związane z ociepleniem ścian zewnętrznych, dachów i stropodachów, wymiana okien i drzwi zewnętrznych, przebudowa systemu grzewczego, w tym wymiana piecy i instalacji CO oraz przebudowa systemów wentylacji. Ponadto zainstalowane zostaną instalacje OZE i systemy sterowania temperaturą ogrzewania. Oprócz tego we wszystkich obiektach będą zainstalowane zawory podpionowe i termostaty, a oświetlenie zostanie wymienione na energooszczędne.

Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia efektywności energetycznej budynków i do ograniczenia emisji szkodliwych gazów i pyłów do powietrza.

 

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Opinogóra Górna

Beneficjent: Gmina Opinogóra Górna

Całkowita wartość projektu: 3 829 805,28 zł

Kwota dofinansowania: 2 615 754,26 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

 

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowanych głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o aktualnych i planowanych konkursach dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2018 r. zaplanowano 31 konkursów na ponad 603 mln zł.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś