Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Wdrożenie informatycznego systemu przechowywania i dystrybucji leków (HLS) oraz jego integracja z systemem informatycznym (HIS) to główne założenia projektu, który decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzyma ponad 2,2 mln zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz dyrektor SPZZOZ w Kozienicach Roman Antoni Wysocki.

Szpital w Kozienicach pozyskał fundusze europejskie na wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Lekami i Artykułami Medycznymi (HLS). System będzie wspierać pracę Działu Farmacji Szpitalnej, do którego należą m.in. apteka wraz z magazynami oraz punkty apteczek oddziałowych mieszczące się na oddziałach i w poradniach specjalistycznych.

Realizacja projektu to same korzyści, w tym np. zapewnienie płynności dostaw potrzebnych leków i materiałów medycznych, księgowanie przychodów i rozchodów materiałów medycznych, możliwość elektronicznego przesyłania zamówień oraz informacji bezpośrednio do pracowników apteki szpitalnej, automatyzacja procesu magazynowania i wydawania leków, zmniejszenie ryzyka wystąpienia błędu podczas podawania leku oraz zwiększenie bezpieczeństwa i jakości stosowanej farmakoterapii.

W ramach projektu wnioskodawca kupi sprzęt, a także dostosuje pomieszczenia pod względem informatycznym (prace instalacyjne, konfiguracyjne itp.). Realizacja projektu wpłynie na bezpieczeństwo i wysoki poziom obsługi pacjenta.

Tytuł projektu: Wsparcie aptek szpitalnych poprzez informatyzację procesu przechowywania i dystrybucji leków w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach

Całkowita wartość projektu: 2 807 475,00 zł

Kwota dofinansowania: 2 245 980,00 zł

Działanie 2.1 E-usługi

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś