Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o dofinansowaniu kolejnych 13 projektów dotyczących wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów lub usług. Ponad 20 mln zł na ten cel pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. W sumie w konkursie dofinansowanie z Unii Europejskiej otrzyma 36 projektów o łącznej kwocie dofinansowanie ponad 62 mln zł. Konkurs przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Fundusze Europejskie wspierają mazowieckie firmy we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań na rynek. Mazowsze stawia na rozwiązania z zakresu inteligentnych systemów zarządzania, dbałości o wysoką jakość życia, bezpiecznej żywności oraz nowoczesnych usług dla biznesu. Są to obszary tzw. inteligentnej specjalizacji, które musieli mieć na uwadze przedsiębiorcy ubiegający się o fundusze na projekty B+R.

W ramach konkursu nr RPMA.03.03.00-IP.01-14-102/19, Działanie 3.3 Innowacje w MŚP, Typ projektów: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług (poprzez wdrożenie wyników prac B+R) przedsiębiorcy mogli ubiegać się o dofinansowanie  rozwoju działalności w związku z wprowadzaniem na rynek nowych lub ulepszonych produktów, zmian w procesach produkcyjnych czy sposobach świadczenia usług. Na wsparcie miały szansę tylko projekty wynikające z efektów prac badawczo-rozwojowych.

W tym tygodniu poznaliśmy listę kolejnych 13 wniosków wybranych do dofinansowania z zakresu wdrażania innowacyjnych rozwiązań na rynek. Decyzją Zarządu Województwa ponad 62 mln zł z Unii Europejskiej zasili realizację łącznie 36 projektów. Wsparcie dla firm wyniesie od 556 tys. zł do nawet 3,9 mln zł.

Dofinansowanie uzyskały działania mające na celu  wprowadzenie na rynek m.in. ekologicznych opakowań do wód butelkowanych, opakowań giętkich i etykiet, ekologicznych zabawek dla dzieci,  złączek samozaciskowych, elementów do protez ortopedycznych czy części motoryzacyjnych. W gronie projektów zatwierdzonych do wsparcia są również rozwiązania z branży produkcyjnej i budowlanej.

Zapraszamy do zapoznania się z zaktualizowaną listą projektów wybranych do dofinansowanych w ramach działania 3.3 Innowacje w MŚP, typ projektów: „Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług (poprzez wdrożenie wyników prac B+R)” – konkurs nr RPMA.03.03.00-IP.01-14-102/19.

Pożyczki płynnościowe – cały czas trwa nabór wniosków!

Fundusze Europejskie wspierają mazowieckie firmy również w ograniczaniu negatywnych skutków epidemii COVID-19. Obecnie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą składać wnioski o pożyczki płynnościowe o wartości nawet 500 tys. zł. Okres karencji może wynieść do 12 miesięcy, a okres spłaty do 5 lat. Pula środków na ten cel to prawie 80 mln zł.

Środki znajdują się w dyspozycji Banku Gospodarstwa Krajowego,  a wnioski przyjmują pośrednicy finansowi. Informacje o pożyczce dostępne są na stronie: www.funduszedlamazowsza.eu oraz www.pożyczkiunijne.bgk.pl.

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na sytuację epidemiczną zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz elektronicznych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś