Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Na Mazowszu wystartują kolejne programy doradcze dla początkujących przedsiębiorców. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego 11,5 mln zł zainwestowane zostanie w pięć projektów realizowanych przez instytucje otoczenia biznesu. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

 

Przekucie pomysłu w biznes przynoszący zyski nie jest łatwe, o czym wie wielu początkujących przedsiębiorców. Ryzyko porażki bywa wysokie, dlatego tak ważne są usługi wspierające powstawanie i rozwój firm znajdujących się we wczesnym etapie działalności. Pomogą w tym fundusze unijne z programu regionalnego. Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o dofinansowaniu pięciu programów, z których skorzystają mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Usługi doradcze zorganizują dla nich Fundacja Mobile Open Society through wireless Technology (MOST), BTM Innovations, Sekwencja, Fundacja Centrum Innowacji FIRE i Fundacja Innowacyjna Polska. Konkurs zorganizowała Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Ponad 11,5 mln zł z programu regionalnego pozwoli na organizację specjalistycznego doradztwa dla co najmniej 170 początkujących przedsiębiorców. Odbiorcami wsparcia będą startupy posiadające potencjał do wdrożenia innowacji technologicznych do dwóch lat od założenia działalności – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Oferta obejmie m.in. doradztwo w zakresie strategii rozwoju firmy, komercjalizacji produktu lub usługi, finansów, czy zagadnień prawnych. Będą to konsultacje, szkolenia, ale też na przykład mentoring. Startupy otrzymają również możliwość zaprezentowania się potencjalnym inwestorom. Odbiorcami wsparcia będą podmioty działające w obszarach inteligentnej specjalizacji Mazowsza, czyli inteligentnych systemów zarządzania, wysokiej jakości życia, bezpiecznej żywności lub nowoczesnych usług dla biznesu.

Zapraszamy do zapoznania się z listą rankingową dofinansowanych projektów z Działania 3.1 Poprawa rozwoju MŚP na Mazowszu – Poddziałania 3.1.2 Rozwój MŚP, typ projektów: Wsparcie początkowej fazy rozwoju przedsiębiorstw.

Jakie są możliwości dla przedsiębiorców?

Trwa konkurs o bony na innowacje, czyli fundusze na opracowanie przez jednostkę naukową nowego lub ulepszonego produktu, usługi, technologii produkcji, przygotowanie prototypu doświadczalnego, zmian procesowych lub nowego projektu wzorniczego. Konkurs skierowany jest do mikro, małych i średnich firm. O dofinansowanie mogą starać się również przedsiębiorstwa powstałe z udziałem pracowników naukowych uczelni, instytutów badawczych czy instytutów Polskiej Akademii Nauk powiązane z organizacją macierzystą (spin-off) albo samodzielne (spin-out). Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu z Działania 1.2 Działalność badawczo – rozwojowa przedsiębiorstw: Bon na innowacje.

 

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś