Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Na liście projektów pozakonkursowych planowanych do dofinansowania z funduszy europejskich znajduje się już specjalny projekt doposażenia mazowieckich szpitali w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego pula środków na ten cel przekroczy aż 134 mln zł. Realizacja projektu już się rozpoczęła i od tygodnia zbierane są informacje o potrzebach placówek medycznych.

 

 

Mazowsze jako pierwsze województwo uruchomiło fundusze europejskie na walkę z epidemią koronawirusa. Środki pochodzą z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, a ich pilne przesunięcie na ten cel możliwe było na podstawie uzgodnień Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej z Komisją Europejską.

 

Już od tego tygodnia powinny rozpocząć się pierwsze zamówienia sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej. Dzięki unijnemu wsparciu możliwe będzie również przeprowadzenie prac remontowo-budowlanych w placówkach przyjmujących mieszkańców zarażonych wirusem. Docelowo wsparcie może objąć nawet 64 podmioty medyczne.

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym wykazem projektów pozakonkursowych.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2023 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych