Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki 5,3 mln zł dotacji, już w połowie 2018 r. w Raszynie oddane zostanie do użytku ponad 7 km ścieżek rowerowych. Poza tym gmina Raszyn otrzyma ponad 3,1 mln zł dofinansowania na renowację i modernizację zabytkowego budynku Austerii i jego adaptację na centrum integracji społeczno-kulturalnej. Natomiast Fundacja Dwór Polski ponad 2,8 mln zł z funduszy unijnych przeznaczy na kompleksową renowację zabytkowego Zespołu Pałacowo-Parkowego w Pęcicach. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego te trzy projekty otrzymają łącznie ponad 11,3 mln zł z RPO WM 2014-2020.

PONAD 7 KM ŚCIEŻEK ROWEROWYCH W RASZYNIE

Ponad 5,3 mln zł wsparcia ze środków unijnych otrzyma gmina Raszyn na budowę ponad 7 km tras rowerowych. Rowerzyści będą mogli z nich skorzystać już w połowie przyszłego roku. Nowe ścieżki rowerowe powstaną w Raszynie w pasie drogowym ulic: Al. Krakowskiej, Raszyńskiej, Warszawskiej, Stadionowej, Nadrzecznej, Pruszkowskiej, Złote Łany, Górna oraz Al. Krakowskiej na terenie Miasta Stołecznego Warszawa. Trasy te będą tworzyć spójną sieć transportową, dzięki czemu umożliwią mieszkańcom sprawne dotarcie do pracy czy szkoły przy wykorzystaniu alternatywnego środka transportu jakim jest rower. Dodatkowo realizacja tej proekologicznej inwestycji wpłynie na rozwój turystyki weekendowej w gminie.

Tytuł projektu: Budowa zintegrowanej sieci tras rowerowych w Gminie Raszyn
Beneficjent: Gmina Raszyn
Całkowita wartość projektu: 6 696 021,01 zł
Kwota dofinansowania: 5 355 856,80 zł
Działanie: 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza

RENOWACJA ZABYTKOWEGO BUDYNKU AUSTERII W RASZYNIE

Już w połowie przyszłego roku w Raszynie zostanie oddany do użytku zabytkowy budynek Austerii mieszczący się przy Alei Krakowskiej 1. Ponad 3,1 mln zł unijnych środków zostanie przeznaczonych na jego renowację, modernizację i adaptację na centrum integracji społeczno-kulturalnej. W odrestaurowanym obiekcie będą odbywały się imprezy kulturalne, wieczory poetycko-muzyczne, spotkania i prelekcje dotyczące historii Raszyna, a także konferencje, wystawy oraz pikniki integracyjne i bale. Oprócz tego zostanie również utworzona izba pamięci, w której odbywać się będą „żywe” lekcje o historii regionu skierowane nie tylko do uczniów, ale również mieszkańców i turystów. Ponadto w ramach projektu powstanie strona internetowa z informacjami o historii Austerii i aktualnych ofertach kulturalnych.

Tytuł projektu: Adaptacja budynku Austerii na Centrum integracji społeczno – kulturalnej
Beneficjent: Gmina Raszyn
Całkowita wartość projektu: 4 825 662,64 zł
Kwota dofinansowania: 3 148 849,25 zł
Działanie: 5.3 Dziedzictwo kulturowe

ODRESTAUROWANIE ZESPOŁU PAŁACOWO-PARKOWEGO W PĘCICACH

Dofinansowanie trafi również do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Pęcicach. Fundacja Dwór Polski ponad 2,8 mln zł z unijnych funduszy przeznaczy na kompleksową renowację tego zabytku oraz udostępnienie znajdujących się w nim zbiorów jak najszerszemu gronu odbiorców. W ramach projektu zarówno pałacowi jak i parkowi zostanie przywrócona dawna świetność. Powstanie nowa, wzbogacona oferta kulturalno-edukacyjna. Obiekt stanie się miejscem otwartym, służącym społeczności lokalnej i turystom. Będzie to miejsce spotkań ze światem kultury i sztuki. W pałacu powstaną m.in.: saloniki poezji i muzyczny, ekspozycje stałe i tymczasowe. Będą odbywały się tu zarówno koncerty, recitale muzyczne, widowiska kulturalne, jak i aukcje charytatywne. Partnerami w realizacji projektu są gmina Michałowice, Stowarzyszenie K40 z Komorowa oraz Fundacja „Polska Przyszłość – Poland the Future” z Izabelina.

Tytuł projektu: Zespół Pałacowy w Pęcicach – obiekt zabytkowy wzmacniający potencjał turystyczny gminy Michałowice
Beneficjent: Fundacja Dwór Polski
Całkowita wartość projektu: 4 214 094,00 zł
Kwota dofinansowania: 2 808 948,27 zł
Działanie: 5.3 Dziedzictwo kulturowe

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji i sektora naukowego. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2017 r. zaplanowano ponad 40 konkursów na przeszło 1,1 mld zł. Szczegółowe informacje o tegorocznych konkursach dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś