Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Europa, Ameryka, a nawet rynki azjatyckie to planowane kierunki ekspansji zagranicznej mazowieckich firm dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Już niebawem do 109 przedsiębiorców trafi nawet 399 tys. zł. 

Dawniej na eksport towarów i usług decydowały się głównie duże firmy. Teraz coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw szuka swojej szansy na rynkach zagranicznych, również przy wsparciu funduszy unijnych. W minionej perspektywie z tej możliwości skorzystało ponad 280 przedsiębiorców z Mazowsza. W zagranicznych wydarzeniach targowo-wystawienniczych uczestniczyli m.in. twórca gry „Wiedźmin” firma CD Projekt, czy firma Verona Products Professional z branży kosmetycznej. Perspektywa do 2020 r. to kolejne ułatwienia w zdobywaniu kontraktów zagranicznych, a przez to ekspansji produktów i usług oraz budowaniu pozycji mazowieckich marek na arenie  międzynarodowej. W pierwszym konkursie z tego zakresu mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa złożyły 265 wniosków o prawie 72 mln zł dofinansowania.

Już niebawem do 109 przedsiębiorców trafi unijne wsparcie w wysokości od 62 tys. do prawie 400 tys. zł na umiędzynarodowienie działalności. W sumie 28,8 mln zł pomoże w nawiązaniu ponad 1,6 tys. zagranicznych kontraktów handlowych, a co za tym idzie zwiększeniu zysków mazowieckich firm oraz pozyskaniu unikalnej wiedzy i doświadczeń przydatnych w dalszym rozwoju – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Ze środków skorzystają przedsiębiorcy z branży informatycznej, spożywczej, kosmetycznej czy na przykład produkcyjnej. Fundusze unijne pozwolą na zwiększenie dotarcia z produktami i usługami zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Azji, czy Ameryki Północnej. Mikro, małe i średnie firmy zainwestują unijne wsparcie w udział w zagranicznych imprezach targowo-wystawienniczych, misjach gospodarczych, czy wizytach studyjnych. W zależności od potrzeb dofinansowanie obejmie również opracowanie strategii umiędzynarodowienia działalności, bez czego trudno myśleć o sukcesie biznesowym.

Zapraszamy do zapoznania się z listą rankingową projektów dofinansowanych w ramach konkursu z Działania 3.2 Internacjonalizacja MŚP Poddziałania 3.2.2 Internacjonalizacja przedsiębiorstw – typ projektów „Internacjonalizacja przedsiębiorstw poprzez wzrost eksportu towarów i usług”

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji i sektora naukowego. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2017 r. zaplanowano ponad 40 konkursów na przeszło 1,1 mld zł. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś