Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie obecność Polski w Unii Europejskiej. Jedną z nich jest finansowanie inwestycji z obszaru badań i rozwoju ze środków Programu Regionalnego: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 (w skrócie FEM). Dlatego zapraszamy samorządy, przedsiębiorców, instytucje naukowe oraz instytucje otoczenia biznesu do udziału w warsztatach organizowanych na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w lutym 2022 roku. Tylko wspólnie możemy dopasować wsparcie do potrzeb gospodarki!

 

Hasło "Regionalna Strategia Innowacji dla Mazowsza" na zielonym tle

 

Celem finansowania europejskiego jest wzmacnianie innowacyjności i konkurencyjności regionów. Dlatego w przyszłym programie regionalnym  na dofinansowanie będą miały szanse projekty zgodne z obszarami inteligentnej specjalizacji województwa określonymi w „Regionalnej Strategii Innowacji dla Mazowsza do 2030 roku”. Czym jest inteligentna specjalizacja? To obszary o największym potencjale rozwojowym wyłonione we współpracy różnych środowisk – administracji, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego.

Pomóż wybrać obszary badawcze

Zapraszamy do udziału w warsztatach, których celem będzie określenie listy priorytetowych kierunków badań wspierających innowacyjność i konkurencyjność mazowieckiej gospodarki, a przez to również jakość życia mieszkańców.

  • Terminy warsztatów: 15.02, 16.02, 18.02, 21.02 oraz 24.02
  • Rejestracja: Udział w warsztatach wymaga wypełnienia internetowego formularza zgłoszeniowegoi wybrania preferowanego terminu spotkania.
  • Organizator warsztatów: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, na którego zlecenie projekt realizuje firma Swarmcheck oraz Eurokreator.
  • W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 665 600 042 lub adres e-mail: mazowsze@swarmcheck.ai.

Kierunki prac badawczych

Priorytetowe kierunki badawcze muszą wpisywać się w obszary inteligentnej specjalizacji Mazowsza, do których należą:

  • Bezpieczna żywność (zapewnienie wysokiej jakości żywności poprzez doskonalenie procesów, np. produkcji, dystrybucji, przechowywania żywności, utylizacji),
  • Inteligentne systemy w przemyśle i infrastrukturze (automatyzacja, optymalizacja i zapewnienie bezpieczeństwa procesów),
  • Nowoczesny ekosystem biznesowy (rozwój rozwiązań technologicznych, procesowych oraz usług otoczenia biznesu),
  • Wysoka jakość życia (rozwiązania z obszaru m.in. medycyny i profilaktyki chorób, włączenia społecznego, innowacji społecznych).

Zachęcamy do odwiedzenia strony innowacyjni.mazovia.pl oraz zapoznania się z broszurą informacyjną na temat Regionalnej Strategii Innowacji dla Mazowsza do 2030 roku (mazovia.pl).

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś