Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Konferencja regionalna poświęcona efektom funduszy europejskich odbędzie się 23 listopada. W Mszczonowskim Ośrodku Kultury zaprezentują się beneficjenci z regionu żyrardowskiego. Jakie inwestycje zostały zrealizowane i jak wpłynęły one na życie mieszkańców? Ile środków z Unii Europejskiej zasiliło gospodarkę regionu? O tym wszystkim powiedzą zaproszeni goście – przedstawiciele lokalnych samorządów. Natomiast Elżbieta Szymanik zastępca dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych podsumuje 18 lat w UE oraz przybliży założenia nowej perspektywy. Konferencja będzie transmitowana online.

 

Grafika przedstawia napis: Cykl Konferencji Regionalnych Mszczonów 23 listopada 2022. Na niebieskim tle zaznaczone są punkty z nazwami miast i datami wszystkich konferencji na Mazowszu.

 

Rozwój subregionu żyrardowskiego dzięki Funduszom Europejskim

18 lat w Unii Europejskiej to czas zmian i milionów euro płynących na realizację potrzebnych dla mieszkańców inwestycji. Beneficjenci byli bardzo zaangażowani i świadomi, jak ważne jest aplikowanie o pieniądze europejskie. Subregion żyrardowski może się pochwalić liczbą ponad 450 projektów. Z efektów korzystają mieszkańcy w każdym wieku, a  konferencja regionalna będzie doskonałą okazją do prezentacji tych efektów i korzyści.

W konferencji udział weźmie Elżbieta Szymanik zastępca dyrektora w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych. W swojej prezentacji przybliży założenia nowej perspektywy Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Podsumuje także subregion pod kątem aktywności w realizacji projektów, poda przykłady zrealizowanych inwestycji.

Natomiast Starosta Powiatu Grójeckiego, a także przedstawiciel Urzędu Gminy Teresin, Gminy Mszczonów i miasta Żyrardów opowiedzą o swoich inwestycjach, efektach i planach na kolejną perspektywę.

 

Transmisja online

 

 

Jak zawsze konferencja będzie transmitowana  na stronie internetowej www.funduszedlamazowsza.eu oraz na naszym profilu w serwisie społecznościowym Facebook i kanale https://www.youtube.com/user/MJWPUTUBE.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś