Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Planujesz podróżować po Europie? Nie wiesz jakie pandemiczne obostrzenia obowiązują w państwach członkowskich? Już dziś możesz sprawdzić te informacje na specjalnej stronie uruchomionej przez Komisję Europejską reopen.europa.eu. To interaktywne narzędzie dostarcza niezbędnych informacji do tego, byś mógł planować podróże i wakacje w Europie, jednocześnie dbając o zdrowie i bezpieczeństwo. Informacje są na bieżąco uaktualniane i dostępne w 24 językach.

 

Komisja Europejska uruchomiła „Re-open EU” platformę internetową, która ma pomóc w bezpiecznym wznowieniu podróży i turystyki w całej Europie. Zapewnia ona informacje w czasie rzeczywistym na temat granic i dostępnych środków transportu oraz usług turystycznych w państwach członkowskich.

Na stronie Re-open EU znajdą się praktyczne informacje dostarczane przez państwa członkowskie na temat ograniczeń w podróżowaniu, zdrowia publicznego i środków bezpieczeństwa, takich jak niezbędny odstęp między osobami, obowiązek noszenia maseczek czy inne przydatne informacje dotyczące unijnych i krajowych ofert turystycznych. Dzięki temu Europejczycy mogą odpowiedzialnie i świadomie, w sytuacji nadal istniejącego ryzyka związanego z pandemią koronawirusa planować wakacje i podróżować w miesiącach letnich i w późniejszym okresie.

Za pośrednictwem Re-open EU Komisja przekazuje także istotne informacje na temat ofert turystycznych w różnych państwach członkowskich, w tym unijnych działań, takich jak Europejskie Stolice Inteligentnej Turystyki, Modelowe Ośrodki Turystyczne Europy (EDEN) i Europejskie Stolice Kultury.

Więcej informacji znajdziesz na: ec.europa.eu

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych