Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Informujemy, że rozpoczęliśmy proces zawierania umów o dotacje europejskie dla przedsiębiorców mierzących się ze skutkami epidemii COVID-19 na Mazowszu. W pierwszym konkursie o dotacje na cele obrotowe i utrzymanie zatrudnienia do dofinansowania skierowanych zostało ponad 1,2 tys. wniosków. Umowy podpisywane będą systematycznie, z uwzględnieniem wszelkich procedur bezpieczeństwa sanitarnego. Poniżej zamieszczamy ważne informacje dla przedsiębiorców, którzy przekazali dokumenty niezbędne do podpisania umowy. Konkurs nr RPMA.03.03.00-IP.01-14-111/20 został zorganizowany w ramach działania 3.3 Finansowanie wydatków MŚP Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

W związku z sytuacją epidemiczną wprowadziliśmy możliwość zawierania umów w formie elektronicznej za pomocą certyfikowanego podpisu kwalifikowanego. W przypadku jednak chęci zawarcia umowy w formie papierowej, w trosce zarówno o zdrowie Państwa, jak i pracowników Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, prosimy o zachowanie poniższych środków bezpieczeństwa:

  • przybycie do budynku dokładnie o godzinie umówionej z opiekunem projektu,
  • zakrywanie nosa i ust za pomocą maseczki ochronnej, przyłbicy lub części odzieży,
  • dezynfekcję rąk za pomocą dostępnych na miejscu środków,
  • używanie własnych długopisów podczas podpisywania umowy,
  • stawienie się w siedzibie MJWPU wyłącznie osób, których obecność jest wymagana do zawarcia umowy,
  • bezwzględne stosowanie się do zaleceń przekazanych przez opiekuna projektu.

Sama czynność zawarcia umowy zostanie skrócona do niezbędnego minimum, dlatego ewentualne dalsze pytania prosimy kierować do opiekuna projektu drogą telefoniczną lub elektroniczną.

Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość i szacunek we wzajemnych relacjach w związku z sytuacją zagrożenia zdrowia i życia, która dotyczy wszystkich mieszkańców Mazowsza bez względu na pracę jaką na co dzień wykonują. Pracownicy MJWPU dokładają wszelkich starań, aby przygotować umowy i przeprowadzić Państwa przez cały proces uzyskania dotacji w sposób sprawny i bezpieczny.

Z uwagi na coraz poważniejszą sytuację epidemiczną musieliśmy podjąć decyzję o wprowadzeniu systemu pracy rotacyjnej w siedzibie MJWPU, aby zapewnić ciągłość funkcjonowania instytucji. Ta wyjątkowa dla nas wszystkich sytuacja oraz niespotykana dotąd liczba umów do podpisania z beneficjentami funduszy europejskich w ramach jednego konkursu stanowi ogromne wyzwanie organizacyjne, również w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa Państwu oraz pracownikom MJWPU.

W związku z zaistniałą sytuację jeszcze raz prosimy o rozważenie możliwości skorzystania z podpisania umowy
w formie elektronicznej.

Dyrekcja Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś