Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Pociąg „Connecting Europe Express” wyruszył 2 września z Lizbony, promując Europejski Rok Kolei. W trakcie pięciotygodniowej podróży pociąg odwiedzi ponad sto miast, 20 września zawitał do stolicy Polski. Na Hali Głównej Dworca Centralnego czeka na Was stoisko Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Nie zwlekaj, spotkaj się z ekspertami Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich i dowiedz się, jak pozyskać dofinansowanie. Jesteśmy dostępni do godziny 14.00.

Unia Europejska ustanowiła 2021 rok „Europejskim Rokiem Kolei”. Kolej stanowi doskonałą alternatywę dla pozostałych rodzajów transportu – nie wpływa negatywnie na klimat, ogranicza emisję dwutlenku węgla do powietrza i sprzyja ożywieniu gospodarczemu po pandemii. Nie ulega wątpliwości, że dominacja transportu kolejowego to najkorzystniejsza klimatycznie wizja przyszłości Europy.

„Connecting Europe Express” odbywa pięciotygodniową podróż po Europie, podczas której promowane będą działania zwiększające świadomość obywateli UE na temat bezpiecznego i zrównoważonego środka transportu. W trakcie podróży odbędzie się także wiele wydarzeń, debat, konferencji. Część wydarzeń będzie transmitowana na żywo. Podróż dobiegnie końca 7 października w Paryżu.

Więcej informacji: https://www.connectingeuropeexpress.eu/

 

Fot. Mateusz Iwaniuk

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2023 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych