Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Pociąg „Connecting Europe Express” wyruszył 2 września z Lizbony, promując Europejski Rok Kolei. W trakcie pięciotygodniowej podróży pociąg odwiedzi ponad sto miast, 20 września zawitał do stolicy Polski. Na Hali Głównej Dworca Centralnego czeka na Was stoisko Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Nie zwlekaj, spotkaj się z ekspertami Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich i dowiedz się, jak pozyskać dofinansowanie. Jesteśmy dostępni do godziny 14.00.

Unia Europejska ustanowiła 2021 rok „Europejskim Rokiem Kolei”. Kolej stanowi doskonałą alternatywę dla pozostałych rodzajów transportu – nie wpływa negatywnie na klimat, ogranicza emisję dwutlenku węgla do powietrza i sprzyja ożywieniu gospodarczemu po pandemii. Nie ulega wątpliwości, że dominacja transportu kolejowego to najkorzystniejsza klimatycznie wizja przyszłości Europy.

„Connecting Europe Express” odbywa pięciotygodniową podróż po Europie, podczas której promowane będą działania zwiększające świadomość obywateli UE na temat bezpiecznego i zrównoważonego środka transportu. W trakcie podróży odbędzie się także wiele wydarzeń, debat, konferencji. Część wydarzeń będzie transmitowana na żywo. Podróż dobiegnie końca 7 października w Paryżu.

Więcej informacji: https://www.connectingeuropeexpress.eu/

 

Fot. Mateusz Iwaniuk

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś