Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Płońsk zyskał miano lokalnego lidera w promowaniu europejskich wartości! 28 sierpnia w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku nastąpiło uroczyste wręczenie Miastu Płońsk Honorowej Flagi Europy przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy. Flagę na ręce Burmistrza Płońska Andrzeja Pietrasika złożyła Senator Danuta Jazłowiecka. W wydarzeniu uczestniczył Wiesław Raboszuk – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.

 

Na przestrzeni ostatnich lat w Płońsku, w dużej mierze dzięki dofinansowaniom unijnym, zaszły ogromne zmiany. Na szczególną uwagę zasługują inwestycje z zakresu niskoemisyjnego transportu, poprawy efektywności energetycznej budynków publicznych oraz aktywność na rzecz rozwoju działalności kulturalnej i edukacyjnej. Podjęto się realizacji m.in. odrestaurowania zabytkowej kamienicy „Dom Dobrej Pamięci”, a także rozpoczęto budowę ścieżek rowerowych, w celu ograniczenia zanieczyszczenia powietrza na terenie miasta.

 

W czasie przynależności do Unii Europejskiej Płońsk otrzymał ponad 110 mln zł dofinansowania unijnego, w tym ponad 71 mln zł z puli Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Ponadto Płońsk należy do grona samorządów z największa liczbą umów.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w pozyskiwaniu funduszy europejskich!

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś