Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Rewitalizacja terenów nadwiślańskich będących częścią Starego Miasta Płocka, nowy kształt nabrzeża, budowa promenady wiślanej wraz z falochronami, przebudowa ulicy Rybaki to zadania zrealizowane przez miasto Płock przy pomocy funduszy europejskich. Mieszkańcy oraz turyści już korzystają z odmienionych przestrzeni miejskich podziwiając panoramę miasta od strony Wisły. Całkowita wartość tej inwestycji wyniosła blisko 33,7 mln zł, a dofinansowanie ponad 14,2 mln zł. Środki pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

 

Nabrzeże Wisły w Płocku to bulwar i plaża o łącznej długości ok. 2,5 km. Przestrzeń wymagała rewitalizacji i dzięki środkom z programu regionalnego, udało się wyremontować i nadać nowy blask temu miejscu. Efektem zrealizowanego projektu, oprócz odnowienia zdegradowanej części miasta, jest wzrost atrakcyjności gospodarczej i inwestycyjnej tego obszaru.

Wnioskodawca planując prace budowlane, zaprojektował strefy wypoczynku dla mieszkańców i turystów odwiedzających płockie nabrzeże. Cała inwestycja została połączona z zagospodarowaniem skarpy wiślanej, z jej historyczną zabudową oraz m.in. z płockim amfiteatrem.

 

W ramach projektu, wykonano następujące prace:

  • przebudowa ulicy Rybaki wraz z budową chodników, zatok postojowych oraz zjazdów,
  • budowa i przebudowa kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej,
  • budowa ścieżki biegowej i rowerowej,
  • zagospodarowanie terenu obejmujące budowę i przebudowę placów i ciągów spacerowych, budowę elementów małej architektury,
  • zagospodarowanie terenów zielonych, nowe ławki i stojaki na rowery,
  • utworzono tzw. „skwer biznesu” zaopatrzony w możliwość ładowania sprzętu mobilnego,
  • budowa i przebudowa oświetlenia ulicznego.

Dzięki realizacji projektu udało się uporządkować zdegradowaną przestrzeń miejską należącą do Starego Miasta, poprawiło się bezpieczeństwo mieszkańców, pojawiły się atrakcyjne miejsca do spędzania wolnego czasu nad Wisłą. Bulwary stały się atrakcją turystyczną, nie tylko w sezonie letnim. Warto dodać, że Płock za zrealizowanie tej inwestycji zdobywa nagrody np. statuetkę Kryształy Przetargów Publicznych 2019 dla najlepszego zamawiającego w kategorii „Rewitalizacja przestrzeni publicznej i ochrony zabytków” czy laur w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2019.

 

Tytuł projektu: Aktywizacja społeczno – gospodarcza zmarginalizowanych śródmiejskich przestrzeni miasta Płocka

Beneficjent: Gmina – Miasto Płock

Całkowita wartość projektu: 33 672 276,19 zł

Kwota dofinansowania UE: 14 248 170,59 zł

Działanie: 6.2 Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.

Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś