Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Parafia w Zbuczynie jest dziełem króla Jagiełły i jej historia zaczyna się w 1418 roku. Zabytek wymaga remontu, zmiany systemu ogrzewania oraz, co ważne, zmniejszenia kosztów eksploatacji. Dzięki funduszom europejskim możliwa będzie realizacja projektu w zakresie modernizacji energetycznej budynku Plebanii parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Zbuczynie. Mieszkańcy gminy już wkrótce zobaczą efekty prac. Projekt ma wymiar ekologiczny i społeczny. Dofinansowanie na realizację inwestycji wyniesie ponad 300 tys. zł. Środki pochodzą z programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020 (RPO WM). Umowę z beneficjentem podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska.

 

Fundusze Europejskie wspierają subregion siedlecki

Zbuczyn, nazywany niegdyś  „Wsią Królewską” to gmina o bogatej historii związanej z królem Władysławem Jagiełło. Na terenie gminy spotkamy piękny, zabytkowy kościół parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika. Dzięki środkom z UE w budynku plebanii przeprowadzone zostaną prace termomodernizacyjne. Z efektów, przez kolejne lata, będzie korzystać proboszcz oraz mieszkańcy gminy.

Wnioskodawca dociepli przegrody budowlane, strop, wymieni stare okna i drzwi. Kolejne prace to modernizacja oświetlenia oraz instalacji centralnego ogrzewania. Ważnym elementem inwestycji będzie montaż instalacji fotowoltaicznej oraz wprowadzenie systemu zarządzania energią.

Wszystkie te działania poprawią efektywność energetyczną budynku plebanii, zmniejszy się zapotrzebowanie na energię cieplną, a dodatkowo ograniczy emisja zanieczyszczeń do środowiska. Plebania stanie się budynkiem funkcjonalnym i oszczędnym.

 

Tytuł projektu: Modernizacja energetyczna budynku Plebanii Parafii pw. Św. Stanisława B.M w Zbuczynie

Beneficjent: Gmina Zbuczyn

Całkowita wartość projektu: 634 260,69 zł

Dofinansowanie z UE: 300 592,42 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś