Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Wspólna, publiczna baza projektów ze wszystkich państw członkowskich, które otrzymały dofinansowanie jest już dostępna. To ponad 1,5 mln inicjatyw! Wszystkie były finansowane przez Politykę Spójności UE od 2014 r. Warto odkryć platformę Kohesio, aby zapoznać się z projektami, nie tylko ze swojego regionu.

Grafika przedstawia napis Odkryj platformę Kohesio. Ponad 1,5 mln projektów finansowanych przez UE.

Fundusze Europejskie dla Mazowsza #eFEktUE

Unia Europejska od lat wspiera rozwój Mazowsza. Tylko ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie otrzymało 5,6 tys. projektów. Europejskie wsparcie trafia do samorządów, uczelni wyższych, jednostek naukowych, szkół podstawowych i zawodowych, przedszkoli, szpitali, instytucji kultury, przedsiębiorstw, czy też organizacji pozarządowych. Pula wsparcia przekroczyła 1,9 mld euro, a z jego efektów korzystają mieszkańcy województwa mazowieckiego.

Fundusze europejskie pomagają realizować projekty w takich obszarach jak: badania i rozwój, e-usługi, rozwój innowacyjności i przedsiębiorczości, ekologia, jakość życia, edukacja, integracja, rozwój transportu, ochrona zdrowia i rozwój rynku pracy.

Platforma Kohesio zachęca do odkrywania regionów i miast Unii Europejskiej. To także skuteczne narzędzie do wyszukania i poznania np. ciekawych miejsc turystycznych, wdrożonych innowacji, nowoczesnych metod terapii różnych chorób czy eksperymentów w dziedzinie nauki.

Baza dostępna pod adresem: https://kohesio.ec.europa.eu

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś