Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Termomodernizacja budynków szkół podstawowych w Pilawie i Sobolewie oraz  odrestaurowanie zabytkowego parku dworskiego w Kobylanach to inwestycje, które już niebawem zostaną zrealizowane dzięki środkom unijnym. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty otrzymały ponad 6,6 mln zł wsparcia w ramach RPO W M2014-2020.  Dziś umowy w tych sprawach podpisali członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc oraz beneficjenci.

 

Termomodernizacja czterech budynków Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie

Lepsze warunki do nauki i pracy zyskają uczniowie oraz pracownicy szkoły podstawowej w Pilawie. W ramach prac termomodernizacyjnych zostanie wymieniona instalacja grzewcza na nowe pompy ciepła. Kolejnym krokiem będzie ocieplenie budynków i wymiana nieszczelnych okien. Zastosowane zostaną również instalacje fotowoltaiczne i wymienione oświetlenie na energooszczędne. Dzięki inwestycji zmniejszą się kosztów ogrzewania i eksploatacji obiektów, a także zwiększy się wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Do miasta i gminy Pilawa trafi na ten cel blisko 4 mln zł.

Tytuł projektu: Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Pilawa – etap II

Beneficjent: Miasto i Gmina Pilawa

Całkowita wartość projektu: 6 149 834,41 zł

Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 3 999 489,65 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

 

Termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Sobolewie

W szkole podstawowej w Sobolewie wymieniona zostanie cała instalacja grzewcza, w tym również kotły. Prace obejmą montaż instalacji fotowoltaicznej, a wszystkie oprawy oświetleniowe zostaną wymienione na energooszczędne oświetlenie LED. Dodatkowo, w planach jest ocieplenie ścian oraz wymiana okien. Wszystko to przyczyni się do zwiększenia efektywności energetycznej budynku, a także zmniejszenia emisji zanieczyszczeń powietrza. Samorząd Mazowsza przeznaczył na inwestycję ponad 1,6 mln zł z UE.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza
w Sobolewie

Beneficjent: Gmina Sobolew

Całkowita wartość projektu: 2 881 933,12 zł

Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 1 660 925,51 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

 

Odnowa zabytkowego parku oraz utworzenie Centrum Kultury i Promocji w Kobylanach

Dzięki unijnemu dofinansowaniu mieszkańcy gminy Stara Kornica oraz turyści zyskają malownicze miejsce sprzyjające poznawaniu kultury ziemi łosickiej. W ramach projektu odnowiony zostanie park dworski w Kobylanach, a na parterze budynku szkoły podstawowej powstanie Centrum Kultury i Promocji. Wszystko zostanie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wsparcie unijne przeznaczone zostanie także na uporządkowanie i ogrodzenie terenu parku, wytyczenie ścieżek kulturowych i edukacyjnych, a także terenów rekreacyjno-sportowych. W planach jest również ocieplenie budynku szkoły, wymiana oświetlenia na energooszczędne oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Centrum Kultury, które tam powstanie, będzie miało do zaoferowania stałe i czasowe ekspozycje oraz ciekawą ofertę kulturalną. Będzie również odpowiedzialne za digitalizację dotychczasowych zbiorów i ich udostępnienie w Internecie.

 

Tytuł projektu:  Rewaloryzacja i adaptacja parku dworskiego w Kobylanach

Beneficjent: Gmina Stara Kornica

Całkowita wartość projektu: 1 701 335,99 zł

Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 999 877,49 zł

Działanie: 5.3 Dziedzictwo kulturowe

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś