Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

W najbliższą sobotę 23 lipca zapraszamy na kolejny MAZOpiknik. Tym razem spotykamy się na plaży miejskiej w Ostrołęce. W strefie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych będzie można zagrać w grę planszową, której celem jest przybliżenie Unii Europejskiej. Każdy uczestnik gry dowie się ciekawych informacji na temat państw członkowskich, ich kultury i zabytków. Dla najmłodszych natomiast przygotowaliśmy m.in. zabawy, animacje, malowanie twarzy, popcorn i cukrową watę.

 

Grafika przedstawia napis Zapraszamy na MAZOpikniki. W tle widać deskę ze zdrowymi  przekąskami oraz obok widać grę planszową.

 

Odpocznij na Mazowszu

Na mieszkańców Ostrołęki oraz turystów, którzy wybiorą się na piknik na ostrołęcką plażę będą czekały niespodzianki i aktywności. Strefa Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych zaprasza  wszystkich do udziału w grze „Pociąg do Europy – Przystanek Mazowsze”. Zabawa połączona z edukacją to przepis na udany dzień.

Oprócz gry, stoisko MJWPU będzie przestrzenią do poznania, jak działają fundusze europejskie na Mazowszu i jak fundusze zmieniają życie mieszkańców, motywują do zmian. Nasi eksperci będą informować o możliwościach i obszarach wsparcia. Dla najmłodszych natomiast przygotowana będzie strefa z konkursami, animacjami, malowaniem twarzy oraz tatuaży. Będzie też wata cukrowa i popcorn.

Wśród aktywności i atrakcji ostrołęckiego MAZOpikniku będą także warsztaty eko i zero waste, zabawy i konkursy z nagrodami czy zaplatanie warkoczyków. Na pikniku będzie można również wziąć udział w zajęciach jogi lub zumby. Miłośnicy lokalnych smaków znajdą coś dla siebie na jarmarku wyrobów ludowych i produktów regionalnych.

 

Na MAZOpikniku znajdzie się strefa Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.  Wszyscy zainteresowani ochroną swojego zdrowia dowiedzą się,  jak skorzystać z programów profilaktycznych Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Ministerstwa Zdrowia, w szczególności: programu profilaktyki raka piersi, programu profilaktyki raka szyjki macicy, programu profilaktyki przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, programu profilaktyki chorób układu krążenia, programu pilotażowego „Profilaktyka 40 Plus”.

Impreza zakończy się międzypokoleniową potańcówką na dechach, a zaraz po niej zapraszamy na silent disco.

 

Terminy i lokalizacje MAZOPikników

23 lipca 2022r. – Ostrołęka – plaża miejska w Ostrołęce ul. Wioślarska

30 lipca 2022r. – Iłża – przy Zamku Biskupów Krakowskich

6 sierpnia 2022r. – Siedlce – teren zielony przy amfiteatrze ul. Wiszniewskiego

27 sierpnia 2022r. – Żyrardów na terenie rekreacyjnym nad Zalewem Żyrardowskim

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś