Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Od jutra rusza cykl wakacyjnych MAZOpikników. Pierwszy odbędzie się na błoniach Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Na mieszkańców będą czekały liczne atrakcje, takie jak jarmark z mazowieckimi wyrobami regionalnymi i przysmakami, potańcówka na dechach czy silent disco. Nie zabraknie konkursów z nagrodami i ciekawych warsztatów. Będzie także można spróbować swoich sił w wielkoformatowych grach i różnego rodzaju zabawach. Zapraszamy do strefy Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, w której nie zabraknie atrakcji i ciekawostek związanych z Unią Europejską.

Grafika przedstawia napis Zapraszamy na MAZOpikniki. W tle widać deskę ze zdrowymi  przekąskami oraz obok widać grę planszową.

 

Na pierwszy MAZOPiknik zapraszamy do Ciechanowa. Na błoniach zamkowych pojawi się strefa Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Zapraszamy wszystkich odwiedzających piknik do udziału w grze „Pociąg do Europy – Przystanek Mazowsze”. Jest to edukacyjna gra planszowa poruszająca tematy związane z  Unią Europejską, krajami członkowskimi oraz funduszami europejskimi. Warto sprawdzić swoją wiedzę!

Stoisko MJWPU będzie przestrzenią do poznania, jak działają fundusze europejskie na Mazowszu, jak zmieniają się regiony i jak fundusze unijne wpływają na życie mieszkańców. Eksperci z MJWPU będą informować o możliwościach i obszarach wsparcia. Dla najmłodszych natomiast przygotowana będzie strefa z konkursami, animacjami, malowaniem twarzy oraz tatuaży. Będzie też wata cukrowa i popcorn.

Kolejną atrakcją będzie  jarmark z mazowieckimi wyrobami regionalnymi i przysmakami, a także warsztaty m.in. z szycia woreczków na warzywa i owoce z wykorzystaniem firan oraz warsztaty z robienia woskowijek.

Pojawi się też strefa turystyki, w której uczestnikom udostępniona będzie możliwość wirtualnego zwiedzania mazowieckich muzeów. Obecni na pikniku będą mogli znaleźć szczegółowe informacje na temat zrównoważonej i ekologicznej turystyki na Mazowszu.

Przed Zamkiem Książąt Mazowieckich stanie też miasteczko zdrowia. Na trawie będzie można wspólnie ćwiczyć jogę i nauczyć się tańca, skorzystać z porad i konsultacji dietetyka, oznaczyć poziom cukru i cholesterolu, poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu, zmierzyć ciśnienie krwi i wykonać EKG. Chętni będą mogli nauczyć się podstawowych zasad pierwszej pomocy. Imprezie towarzyszyły będą pokazy ambulansów.

MAZOpiknik zakończy się potańcówką na dechach i silent disco.

 

Terminy i lokalizacje MAZOPikników

9 lipca 2022r. – Ciechanów – błonia Zamku Książąt Mazowieckich

16 lipca 2022r. – Płock – Plac Starego Rynku 2

23 lipca 2022r. – Ostrołęka – plaża miejska w Ostrołęce ul. Wioślarska

30 lipca 2022r. – Iłża – przy Zamku Biskupów Krakowskich

6 sierpnia 2022r. – Siedlce – teren zielony przy amfiteatrze ul. Wiszniewskiego

27 sierpnia 2022r. – Żyrardów na terenie rekreacyjnym nad Zalewem Żyrardowskim

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś