Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Za nami pierwsza część Mazowieckich Dni Partnerstwa (MDP). W spotkaniu, którego celem jest promocja projektów realizowanych w partnerstwie, uczestniczyło kilkadziesiąt firm i organizacji z kraju oraz z zagranicy. Wtorkowe popołudnie upłynęło pod znakiem intensywnych rozmów, praktycznych warsztatów, dzielenia się doświadczeniami ze zrealizowanych projektów i nawiązywania relacji pod przyszłe działania i aktywności projektowe.

Dyskusje moderowali reprezentanci organizacji partnerskich MDP, a toczyły się one przy ośmiu stolikach branżowych, dedykowanym:  rozwojowi rynku pracy, rozwojowi MŚP, zarządzaniu w przedsiębiorstwie, innowacjom w zakresie zarządzania, nauce i biznesie w tym rozwojowi działów B+R, edukacji, przedsiębiorczości, a także walce z wykluczeniem społecznym. Eksperci reprezentujący Partnerów MDP wzięli ponadto udział w Debacie, której celem było zaprezentowanie dotychczasowych doświadczeń i wniosków a także propozycji i rekomendacji na przyszłość.

Długotrwała współpraca, wspólnota celów, zrozumienie różnic kulturowych oraz codzienna dbałość o nawiązane relacje – to tylko niektóre z tajemnic sukcesu projektów unijnych realizowanych w partnerstwie, na  które wskazywali uczestnicy debaty. W dyskusji podkreślano ponadto znaczenie komunikacji, zwłaszcza w relacjach międzynarodowych, gdzie sukces gwarantuje nie tylko doskonałe przygotowanie merytoryczne partnerów, ale także uwzględnienie odmiennych stylów działania oraz wysoki poziom znajomości języków obcych. Uczestnicy debaty podkreślali, że istotne znaczenie ma staranne i dokładne opisanie warunków współpracy już na etapie przygotowywania wniosku: od określenia zakresu odpowiedzialności partnerów po metody rozwiązywania sporów.

W drugim Dniu Mazowieckich Dni Partnerstwa uczestnicy spotkania zostali przeniesieni w realia polskiej wsi sprzed stu lat. Wizyta w Muzeum w Sierpcu sprzyjała dalszym dyskusjom o wspólnych ideach i krystalizujących się planach współpracy w najbliższej perspektywie. Przeniesione one zostały także na trzeci dzień wydarzenia. Początkowo planowany jako podsumowanie MDP przerodził się w najbardziej konkretny fragment spotkania. Długie rozmowy, wymiana doświadczeń i pomysłów zaowocowała sprecyzowanymi planami na przyszłość, uwagami i wnioskami, którymi dzielili się Goście w ostatnich godzinach Mazowieckich Dni Partnerstwa.

Uczestnicy zgodnie podsumowali spotkanie jako jedno z najbardziej konkretnych narzędzi w nawiązywaniu relacji pożądanych do realizacji projektów partnerskich.

Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (Wydział Informacji i Szkoleń Beneficjentów). Partnerami wydarzenia są: Growing Institute, Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”, Sysco Polska, Akademia Nauki, INWENTA, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (UKSW), Akademia Leona Koźmińskiego i Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestnicy z zagranicy to przedstawiciele 9 krajów: Włoch, Niemiec, Szwecji, Bułgarii, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Litwy i Słowenii.

Autor: Urszula Dziewit- Gontowska (przedstawicielka firmy Inwenta- Partnera MDP)

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś