Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Planując rozwój firmy czasem warto sięgnąć po specjalistyczne wsparcie ekspertów z zewnątrz organizacji,aby zwiększać szanse na sukces biznesowy. Właśnie w tym pomogą fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Już niebawem do 45 mikro, małych i średnich przedsiębiorców trafią bony o wartości nawet 69 tys. zł. 

Ekspansja na nowe rynki czy wprowadzenie innowacyjnego produktu to tylko niektóre możliwości rozwoju przedsiębiorstw. Wsparcie w tym zakresie stanowią fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Mikro, małe i średnie firmy mogą również liczyć na dofinansowanie zakupu usług doradczych o charakterze prorozwojowym. Rozstrzygnięto już pierwszy konkurs w tym zakresie.

Rozwój działalności to szansa na sukces biznesowy, ale też wiąże się z pewnym ryzykiem jeśli się do tego nieodpowiednio zabierzemy. Dlatego czasem warto skorzystać ze specjalistycznego wsparcia ekspertów zewnętrznych. Już niebawem do 45 mikro, małych i średnich przedsiębiorstw trafią bony na doradztwo o wartości od 12 tys. do prawie 70 tys. zł. To w sumie 2,9 mln dla sektora MŚPpowiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Ze środków unijnych na doradztwo skorzystają głównie firmy z branży technologicznej, a także budowlanej, rowerowej, handlowej czy gospodarki odpadami. Dofinansowanie obejmie opracowanie strategii rozwoju przedsiębiorstw w oparciu o nowoczesne technologie, optymalizację procesów biznesowych, wsparcie we wdrożeniu nowych produktów i usług, czy analizy możliwości integracji wykorzystywanych systemów. Zapraszamy do zapoznania się z listą rankingową dofinansowanych projektów.

Kolejna szansa dla przedsiębiorców

Trwa konkurs otwarty o bony na doradztwo skierowane do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu usługi dotyczącej m.in. opracowania strategii rozwoju firmy, transferu technologii, usług diagnostycznych, certyfikacyjnych, czy testowania rozwiązań. Wsparcie  wyniesie od 10 tys. do nawet 110 tys. zł. Szanse na uzyskanie funduszy będą większe w przypadku usług związanych z wprowadzeniem innowacji na rynek, jak i zupełnie nowych rozwiązań w przedsiębiorstwie. Promowana jest działalność zgodna z inteligentną specjalizacją, czyli obszarami o największym potencjale rozwojowym. Należą do nich wysoka jakość życia, bezpieczna żywność, inteligentne systemy zarządzania i nowoczesne usługi dla biznesu.

Już na etapie aplikowania należy wybrać instytucję otoczenia biznesu, która zrealizuje potrzebne prace. Wśród potencjalnych wykonawców usług są m.in. centra transferu technologii, parki przemysłowe i naukowo-technologiczne, czy inkubatory przedsiębiorczości. Pula konkursu wynosi ponad 21 mln zł – powiedział Krzysztof Wocial Kierownik Wydziału Wdrażania Projektów z obszaru Innowacyjności i Przedsiębiorczości MJWPU.

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji i sektora naukowego. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2017 r. zaplanowano ponad 40 konkursów na przeszło 1,1 mld zł. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie   www.funduszedlamazowsza.eu.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś