Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Wygraliśmy! 14 listopada otrzymaliśmy statuetkę za najlepszy spot Camerimage 2019 w konkursie „Fundusze Eurupejskie w Kadrze” za nasz film „Pałac w Korczewie”

Konkurs zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko–Pomorskiego w Toruniu oraz Fundację Tumult miał na celu promocję dobrych praktyk w zakresie informowania społeczeństwa za przemocą przekazu filmowego o korzyściach związanych z Funduszami Europejskimi. Był też dobrą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi we wdrażanie Funduszy Europejskich.

My do konkursu wystawiliśmy nasze nagranie „Pałac w Korczewie”. Miejsce pokazane w filmie jest niezwykle urokliwe, ale żebyśmy mogli podziwiać jego obecny wygląd, prawowici właściciele włożyli wiele pracy i wysiłku, a w tym pomogły im Fundusze Europejskie. Zrealizowano projekt: „Zwiększenie atrakcyjności turystycznej wschodniego Mazowsza poprzez rewaloryzację zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Korczewie nad Bugiem”, który otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Nagrodzony film można obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=pFrn3KdTNzs

„Jury tegorocznej edycji konkursu spotów reklamowych „Fundusze Europejskie w kadrze” w ramach Festiwalu Camerimage przyznało jedną z głównych nagród dla filmu pt. „Pałac w Korczewie”, który przedstawia oryginalną historię beneficjenta funduszy europejskich. To co wyróżnia zaprezentowany spot, to pokazanie roli funduszy unijnych, jako katalizatora zmian, nie tylko w życiu beneficjenta, ale też lokalnej społeczności i regionu. W tym kontekście najbardziej urzekło mnie zdanie „to co z funduszami europejskimi zrobiliśmy w 6 miesięcy, bez funduszy europejskich zajęłoby 60 lat”. Jest to kwintesencja polityki spójności, jej celów i efektów, które oddziałują na region, Polskę i całą Europę. Poza dobrze przedstawioną rolą funduszy unijnych i dobrze opowiedzianą historią, warto też podkreślić profesjonalny warsztat wykonania samego filmu. Historia wciąga od pierwszych chwil, przyjemnie się ją ogłada. Dodam także, ze film wzbudził także kontrowersje. W czasie omawiania spotów reklamowych przez jury z uczestnikami konkursu, pojawiły się komentarze dotyczące arystokratycznej kreacji bohaterki. Ale przecież fundusze europejskie są dla wszystkich – tych najbardziej potrzebujących i niesamodzielnych, jak i tych przedsiębiorczych. Ożywiona dyskusja jeszcze bardziej przekonała mnie do zasadności wyboru zwycięskiego klipu – filmu, o którym się mówi, który się przeżywa i komentuje. Chciałabym pogratulować pracownikom Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, którzy przyczynili się do powstania filmu i zachęcić do jego udostępniania na jak największą skalę, bo przecież celem Konkursu i celem tworzenia spotów reklamowych jest informowanie i promowanie funduszy europejskich.” – skomentowała Małgorzata Kucińska, Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisja Europejska (DG REGIO)

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych