Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Wygraliśmy! 14 listopada otrzymaliśmy statuetkę za najlepszy spot Camerimage 2019 w konkursie „Fundusze Eurupejskie w Kadrze” za nasz film „Pałac w Korczewie”

Konkurs zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko–Pomorskiego w Toruniu oraz Fundację Tumult miał na celu promocję dobrych praktyk w zakresie informowania społeczeństwa za przemocą przekazu filmowego o korzyściach związanych z Funduszami Europejskimi. Był też dobrą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi we wdrażanie Funduszy Europejskich.

My do konkursu wystawiliśmy nasze nagranie „Pałac w Korczewie”. Miejsce pokazane w filmie jest niezwykle urokliwe, ale żebyśmy mogli podziwiać jego obecny wygląd, prawowici właściciele włożyli wiele pracy i wysiłku, a w tym pomogły im Fundusze Europejskie. Zrealizowano projekt: „Zwiększenie atrakcyjności turystycznej wschodniego Mazowsza poprzez rewaloryzację zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Korczewie nad Bugiem”, który otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Nagrodzony film można obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=pFrn3KdTNzs

„Jury tegorocznej edycji konkursu spotów reklamowych „Fundusze Europejskie w kadrze” w ramach Festiwalu Camerimage przyznało jedną z głównych nagród dla filmu pt. „Pałac w Korczewie”, który przedstawia oryginalną historię beneficjenta funduszy europejskich. To co wyróżnia zaprezentowany spot, to pokazanie roli funduszy unijnych, jako katalizatora zmian, nie tylko w życiu beneficjenta, ale też lokalnej społeczności i regionu. W tym kontekście najbardziej urzekło mnie zdanie „to co z funduszami europejskimi zrobiliśmy w 6 miesięcy, bez funduszy europejskich zajęłoby 60 lat”. Jest to kwintesencja polityki spójności, jej celów i efektów, które oddziałują na region, Polskę i całą Europę. Poza dobrze przedstawioną rolą funduszy unijnych i dobrze opowiedzianą historią, warto też podkreślić profesjonalny warsztat wykonania samego filmu. Historia wciąga od pierwszych chwil, przyjemnie się ją ogłada. Dodam także, ze film wzbudził także kontrowersje. W czasie omawiania spotów reklamowych przez jury z uczestnikami konkursu, pojawiły się komentarze dotyczące arystokratycznej kreacji bohaterki. Ale przecież fundusze europejskie są dla wszystkich – tych najbardziej potrzebujących i niesamodzielnych, jak i tych przedsiębiorczych. Ożywiona dyskusja jeszcze bardziej przekonała mnie do zasadności wyboru zwycięskiego klipu – filmu, o którym się mówi, który się przeżywa i komentuje. Chciałabym pogratulować pracownikom Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, którzy przyczynili się do powstania filmu i zachęcić do jego udostępniania na jak największą skalę, bo przecież celem Konkursu i celem tworzenia spotów reklamowych jest informowanie i promowanie funduszy europejskich.” – skomentowała Małgorzata Kucińska, Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisja Europejska (DG REGIO)

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś