Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Miejsca opieki w żłobku, klubie dziecięcym są już na wyciągnięcie ręki. Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie opublikował listę wnioskodawców, z którymi podpisał umowę na tworzenie miejsc opieki dla dzieci do lat 3. W ramach 10 projektów powstanie aż  296 miejsc opieki na terenie Mazowsza.

Gdzie te żłobki?

Projekty wybrane do dofinansowania stworzą nowy etap w życiu dzieci jak i ich rodziców. Powrót do pracy i żłobek blisko miejsca zamieszkania pozwolą pogodzić rodzicom zawodowe obowiązki z opieką nad najmłodszymi. Nowe miejsca powstaną  w Lubowidzu, Przasnyszu, Ciechanowie, Miastkowie Kościelnym, Jedlińsku, Dębem Wielkim, Płońsku, Radomiu, Garwolinie i Płońsku.

Jak to się ma do rodziców i dzieci?

Rodzice w trakcie urlopu macierzyńskiego, wychowawczego oraz niepracujący będą mieli szansę na oddanie dzieci do żłobka i powrót do pracy. Rekrutacja prowadzona będzie przez każdego z 10 beneficjentów. Wolne miejsce w żłobku zyskają ci, którzy spełnią wszystkie kryteria, i będą pochodzić z obszaru realizacji projektu np. gminy.

Jak się dostać?

Należy zajrzeć do tzw. listy umów zawierającej nazwy i dane beneficjentów, z którymi należy się kontaktować. Znajdują się w niej też krótkie opisy projektów, z których wynika, kto może stać się uczestnikiem projektu. Dokument można znaleźć na: http://rpo-wupwarszawa.praca.gov.pl/ w sekcji Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków, zakładce Nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Działania 8.3 Poddziałania 8.3.1 RPO WM 2014-2020. Nie pozostaje nic innego jak zadzwonić i zgłosić swój udział!

O co chodziło w konkursie?

Gminy i osoby prowadzące działalność gospodarczą mogły starać się o dofinansowanie  z WUP w Warszawie we wrześniu 2017 r. Miały zdiagnozować zapotrzebowanie na miejsca  w żłobkach i klubach dziecięcych w danej lokalizacji, i zaprojektować ich funkcjonowanie począwszy od remontu, a skończywszy na organizacji zajęć dodatkowych. Dofinansowanie dostały najlepsze projekty, gdyż pula środków wynosiła jedynie 20 mln zł.

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś